Wybieramy laptopa do nauki zdalnej!

Wybieramy laptopa do nauki zdalnej!

Publikacja: Autor: servecom - Komentarze: 0

 

Ostatnie miesiące to trudny czas dla uczniów i ich rodziców. Starsze dzieci ponownie musiały przerwać swoją naukę w szkole i wrócić na nauczanie zdalne. Pomimo że w niektórych przypadkach, stan ten trwa od ponad 6 miesięcy, rodzice nadal nie mogą przyzwyczaić się do wymagających sprzętu elektronicznego zajęć w domu. Jeżeli nauka zdalna ma pozostać z nami przez kolejne miesiące, Twoja pociecha potrzebuje dobrej jakości elektroniki, która ułatwi jej ten czas.

 

Wybór spośród laptopów oraz tabletów do nauki zdalnej nie jest prosty. Szczególnie teraz, kiedy na rynku dostępna jest ogromna ilość laptopów, notebooków czy ultrabooków. Jaki komputer będzie najlepszy dla młodego człowieka do nauki zdalnej? Na co należy zwrócić uwagę przed zakupem? Przeczytaj najnowszy poradnik Servecomu i wybierz najlepszy sprzęt elektroniczny dla swojego dziecka!

 

Najważniejsze cechy laptopa dla ucznia

 

W dzisiejszych czasach, każdy uczeń potrzebuje niezawodnej elektroniki. Od tego roku, nie służy ona wyłącznie do prac domowych czy popołudniowego relaksu. Przez pandemię większość uczniów zaczęła zdalny tryb nauki. Faktem jest, że interaktywne platformy, wykorzystywane przez szkoły do komunikacji, nie są bardzo wymagające, dlatego laptop dla ucznia posiadający jedynie podstawową konfigurację, spełni wszelkie szkolne potrzeby.

 

Koszt komputera dla ucznia nie powinien być wyższy niż 2000 złotych. Jest to wystarczająca suma, aby Twoje dziecko uczyło się na wysokiej jakości sprzęcie. Wybierając komputer za taką kwotę, możesz nawet skorzystać z oferty na laptopy nadające się do obróbki filmów czy grafik i zdjęć. Pomyśl o zakupie nowego komputera jak o inwestycji w rozwój swojego dziecka. Dzięki wysokiej jakości urządzeniu, Twoja pociecha będzie nie tylko mogła spokojnie uczestniczyć w zajęciach szkolnych, ale również spełniać swoje pasje. Na jakie szczegóły zwrócić uwagę podczas zakupu?

 

Jaka karta graficzna w laptopie dla ucznia?

 

Kupując laptopa dla dziecka, powinniśmy zwrócić uwagę na kartę graficzną zamontowaną w urządzeniu. Wyróżniamy dwa rodzaje kart graficznych w laptopach. Wybór jednej z nich zależy od potrzeb oraz zastosowań, które ma spełniać komputer.

 

Dostępne karty graficzne to:

 

  • Dedykowana karta graficzna — jeżeli chcesz, aby Twoja pociecha poza nauką miała możliwość wykorzystywania sprzętu do grania w najnowsze produkcje lub mogła obrabiać zdjęcia czy filmy — niezbędne będzie dopłacenie odpowiedniej kwoty do laptopa z dedykowaną kartą graficzną, niestety dedykowana karta nie występuje w tańszych modelach o podstawowej konfiguracji. Najpopularniejszymi obecnie kartami graficznymi są: Nvidia (Geforce) oraz AMD (Radeon).

 

 • Zintegrowana karta graficzna — sprzęt wyposażony w tego rodzaju kartę sprawdzi się do zadań szkolnych z wykorzystaniem platform do nauczania. Obecnie w laptopach montuje się AMD Ryzen lub AMD Vega.

 

Procesor w laptopie dla ucznia

 

Procesor to jeden z najważniejszych komponentów w laptopie. To w głównej mierze od niego będzie zależała wydajność Twojego sprzętu. Wybór procesora powinien być szczególnie przemyślany, ponieważ będzie on decydował o tym, do czego będzie można wykorzystać dane urządzenie.

 

 • Podstawowe zastosowanie

Jeżeli potrzebujesz komputera do prostych zadań, najlepszym wyborem, który zarówno zaspokoi Twoje potrzeby, jak i nie obciąży zbytnio budżetu, będzie laptop z procesorem z niższej półki. Do podzespołów z niższej półki zaliczamy procesor dwurdzeniowy o niskim taktowaniu. Laptop wyposażony w taki procesor będzie wystarczający do przeglądania internetu oraz uruchomienia podstawowych aplikacji. Jednym z dwurdzeniowych procesorów jest Intel Pentium oraz starsze wersje Intel Core i3. Niewątpliwą zaletą sprzętów wyposażonych w te komponenty będzie niższa cena.

 

 • Laptop do nauki i rozrywki

Jeśli potrzebujesz bardziej zaawansowanego komputera, który będzie służył przez dłuższy czas, oraz dysponujesz większą kwotą — warto zainwestować w model wyposażony w procesor Intel Core siódmej lub ósmej generacji. Laptopy wyposażone w tego rodzaju procesor oznaczone są poprzez zapisy: Intel Core i3 7020U (siódma generacja) lub Intel Core i3-8130U (ósma generacja procesora Intel). Alternatywą laptopów wyposażonych w podzespoły Intel są komputery z AMD Ryzen.

 

 • Laptop do wymagającej pracy oraz grania

Ostatnią kategorią są laptopy wyposażone w procesory do wymagających gier lub profesjonalnej pracy. Takie komputery posiadają podzespoły oznaczone nazwą i5 lub i7. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na ilość rdzeni oraz częstotliwość taktowania procesora w takim laptopie. Przyjmuje się zasadę — im wartości są wyższe, tym lepiej.

 

Dysk twardy w laptopie dla ucznia

 

Dysk to, obok pamięci RAM, jeden z elementów, które nadal można wymień w większości komputerów. Nie jest to bez znaczenia — dysk wpływa na to, ile miejsca będzie na komputerze do przechowywania plików, zdjęć czy instalowania nowych programów.

 

Dysk twardy odpowiada za szybkie i sprawne działanie laptopa. Przechowywane są na nim wszystkie dane oraz system operacyjny. Od pojemności dysku zależy, ile plików oraz innych elementów będziesz w stanie przechowywać.

 

Obecnie na rynku mamy dostępne trzy technologie dysków:

 

 • Dysk SDD — dysk półprzewodnikowy, najnowocześniejszy i najlepszy wybór w laptopach. Cechuje się szybkim i bezproblemowym działaniem.

 

 • Dysk HDD — dysk magnetyczny talerzowy, klasyczny element montowany dawniej we wszystkich laptopach.

 

 • Dysk SSHD — dysk hybrydowy talerzowy z dodatkową pamięcią SSD.

 

Patrząc na przeznaczenie komputera — dla młodych osób — najlepszym wyborem będzie szybki dysk SSD o pojemności co najmniej 256 GB. Taka pamięć spokojnie wystarczy na pokaźną galerię zdjęć oraz wiele przydatnych programów do nauki.

 

Jaki rozmiar ekranu w laptopie dla dziecka?

 
Sprzęt, który będzie wykorzystywany do nauki, powinien być mobilny i niezawodny. Przed kupnem laptopa, należy przyjrzeć się jednej z podstawowych danych — rozdzielczości i rozmiarowi ekranu. Najlepszym wyborem w laptopie dla dziecka będzie ekran Full HD (1920×1080 pikseli), który zapewni obraz wysokiej jakości. Ekrany o lepszych rozdzielczościach, polecane są przede wszystkim profesjonalistom, którzy wykorzystują komputer do obróbki zdjęć czy filmów.

 

Jaki rozmiar matrycy wybrać, aby użytkowanie komputera było komfortowe? Na rynku elektronicznym obecnie najpopularniejsze są laptopy o rozmiarach:

 

 • 16 – 15,6 cala — najczęściej produkowany rozmiar wyświetlacza. Tak duża matryca zapewni Twojemu dziecku komfortową naukę oraz popołudniową rozrywkę.

 

 • 14 – 13 cali — rozmiar ekranu szczególnie polecany dla uczniów ceniących sobie mobilność. Modele o matrycy nieprzekraczającej 14 cali będą dużo lżejsze i bardziej poręczne — taki laptop bez trudu zmieści się w szkolnym plecaku.

 

Wielkość matrycy to jedno, ale niezbędne jest również zwrócenie uwagi na rodzaj zamontowanej matrycy. To od jej wyboru będzie zależała jakość wyświetlanych materiałów na komputerze.

 

Wyróżniamy dwa rodzaje matryc:

 

 • Matryce błyszczące — zapewniają wysoką jakość kolorów, jednak obraz wyświetlany na nich będzie słabiej widoczny w mocno nasłonecznionym pomieszczeniu. Błyszczące matryce stosowane są we wszystkich popularnych obecnie modelach laptopów dotykowych.

 

 • Matryce matowe — jakość wyświetlanych kolorów na takiej matrycy jest gorsza, jednak laptopy wyposażone w taki ekran są mniej inwazyjne dla wzroku. Zaletą tej matrycy jest świetna widoczność w mocno nasłonecznionym pomieszczeniu oraz mniejsza podatność na zabrudzenia.

 

Dlaczego warto skorzystać z oferty na elektronikę poleasingową?

 
Laptop poleasingowy to urządzenie, które było używane w przedsiębiorstwie w ramach umowy leasingowej. Dlaczego warto kupić elektronikę poleasingową? Duże firmy wybierając sprzęt leasingowy, korzystają wyłącznie z najlepszej jakości laptopów na rynku, które wyposażone są w mocne podzespoły. Elektronika w takich przedsiębiorstwach nie jest używana dłużej, niż przez dwa/trzy lata — co sprawia, że kupujesz praktycznie najnowocześniejsze urządzenie w świetnej cenie.

 

Wybierając ofertę Servecom, masz pewność, że kupujesz wysokiej jakości sprzęt pochodzący od bezpośredniego importera biznesowej elektroniki poleasingowej. W ofercie naszego sklepu znajdziesz pełną gamę sprzętu IT – od laptopów, komputerów, monitorów poprzez drukarki, po zaawansowany sprzęt specjalistyczny, taki jak serwery czy stacje graficzne.

 

Korzyści wynikające z zakupu sprzętu poleasingowego to:

 

 • jakość wykonania,
 • prestiż,
 • gwarancja,
 • niższa cena,
 • ekologia.

 

W ofercie naszego sklepu znajduje się asortyment dla wszystkich, którzy potrzebują najwyższej klasy elektroniki za ułamek ceny nowego sprzętu.

 

Kup laptopa dla dziecka w Servecom

 
Poszukujesz laptopa dla dziecka do nauki zdalnej? Skorzystaj z oferty Servecom! W naszym sklepie znajdziesz zarówno tańsze laptopy, jak i te wysokiej klasy dla profesjonalistów. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty na elektronikę poleasingową. Każdy sprzęt, który znajduje się w naszej ofercie, posiada oryginalne oprogramowanie potwierdzone certyfikatem oraz zainstalowane sterowniki. W sklepie Servecom masz również możliwość skorzystać z fachowej wiedzy ekspertów od elektroniki — skontaktuj się z Servecom! W ofercie sklepu znajdziesz nową i poleasingową elektronikę.

 

Jeżeli potrzebujesz pomocy przy wyborze sprzętu elektronicznego — zapraszamy do naszego sklepu! Śledź nasz kanał na YouTube i bądź na bieżąco z naszymi relacjami!

Dodaj komentarz