Dell Precision M4500 – kolejna bardzo wydajna stacja robocza

Dell Precision M4500 – kolejna bardzo wydajna stacja robocza

Publikacja: Autor: servecom - Komentarze: 0

Dell M4500 to kolejna mobilna stacja robocza kierowany do osób, które są entuzjastami wysokiej techniki komputerowej. Precision M4500 w najmocniejszej konfiguracji, jest laptopem, który przekracza oczekiwania przeciętnego użytkownika. Podzespoły z górnej półki: czterordzeniowy procesor, 8GB Ram, możliwość zainstalowania cichego dysku SSD.

 

Według danych producenta Precision M4500 waży minimum 2,81 kg, co nie jest najwyższą wartością, jak na laptopy z segmentu 15,6”. W zależności od wyposażenia masa tego notebooka może jednak przekroczyć 3 kg. Obudowa ze stopu magnezu jest bez zarzutu pod względem jakości wykonania, odporności i solidności. Szczególnie atrakcyjnym wizualnie elementem jest metalowe wieko.

 

W najmocniejszym zestawieniu M4500 jest wyposazony w Nvidia Quadro FX 1800M. Jedną z najwydajniejszych kart graficznych, jakie można spotkać w laptopach kategorii 15″. Jest ona zoptymalizowana do zastosowań profesjonalnych kierowana dla grafików, czy też osób składających filmy na swoim komputerze. Dodatkowo laptop posiada matową matrycę, co znacznie zwiększa komfort pracy w praktycznie każdych warunkach. Umożliwia swobodną pracę na zewnątrz, co często jest praktycznie niemożliwe w przypadku błyszczących matryc.

 

Precision M4500 to w wielu kwestiach wyjątkowa stacja robocza. Potencjał wydajnościowy tego laptopa jest bardzo duży, szczególnie, jeśli model będzie posiadał wspomnianą kartę graficzną. Przy tym Dell nie jest dla użytkownika utrapieniem w zakresie kultury pracy. Początkowo zaporową kwestią mogła być cena tego laptopa, kiedy wychodził na rynek – natomiast w tym momencie, jest możliwość nabycia poleasingowej wersji w bardzo dobrej cenie.
 

Dodaj komentarz