Dell Precision M6600 – mobilna stacja robocza

Dell Precision M6600 – mobilna stacja robocza

Publikacja: Autor: servecom - Komentarze: Możliwość komentowania Dell Precision M6600 – mobilna stacja robocza została wyłączona

 

Dell Precision M6600 to laptop, który niewątpliwie imponuję solidnością konstrukcji oraz niesamowita wydajnością. Model posiada dwurdzeniowy procesor i7 Intela oraz grafikę Quadro3000M, co daje możliwość nie tylko służenia za mobilną stację roboczą. Ten model bez problemu może również być przeznaczony do gier komputerowych.

 

Obudowę Precisiona M6600 cechuje ciemnobrązowy kolor, metalowe wykończenia oraz kanciaste brzegi, już na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo solidnie. Do całkowitej masy komputera wynoszącej prawie 3,8 kg należy doliczyć ponad 1 kg – tyle bowiem waży 240-watowy zasilacz. Laptop nie jest zatem najwygodniejszym notebookiem do noszenia go ze sobą przez cały dzień, jednak z pewnością da się go przetransportować z punktu A do punktu B.
 
Oferujemy laptopy Dell - nowe, używane i poleasingowe - Servecom Częstochowa
 
Standardowy wyświetlacz dostępny w podstawowym modelu posiada rozdzielczość 1600×900 pikseli (106 dpi). Najlepsze osiągi mają modele wyposażonę w matrycę o rozdzielczości 1920×1080 pikseli (127 dpi). Dzięki niej użytkownik ma do wykorzystania naprawdę spory obszar roboczy na ekranie o przekątnej 17,3″. Jasność obrazu można regulować na 15 poziomach, od 21 do 301 cd/m² (oba odczyty ze środka ekranu). Matowa matryca rozwiązuje problem refleksów, a w dodatku pozwala pracować na jednym z ergonomicznych ustawień jasności w pomieszczeniach zamkniętych.
Tak jak można się było spodziewać, zainstalowana jednostka CPU oferuje najwyższą wydajność. Pod kątem aplikacji jednowątkowych wyraźnym udogodnieniem jest tutaj obecność Turbo Boost. Hyper-Threading oznacza z kolei możliwość obliczania do ośmiu wątków jednocześnie, co pozwala na pracę kilku aplikacji jednocześnie. Technologie te są w stanie zagwarantować optymalną wydajność niezależnie od sytuacji.

 

Warto również zwrócić uwagę na rozwiązania graficzne, poza super wydajną grafiką Quadro Dell Precision ma jeszcze jedno bardzo dobre rozwiązanie. Przydatny okazuje się zintegrowany w procesorze układ Intel HD Graphics 3000, który z pomocą technologii Nvidia Optimus pozwala zoptymalizować wydajność graficzną komputera w zależności od potrzeb. Użytkownik może zmieniać aktywny układ odpowiadający za przetwarzanie grafiki w sposób manualny, albo zezwolić na automatyczne przełączanie ustawień. Dodatkowym atutem, jest niski poziom hałasu dzięki wspomnianej już technologi Nvidia Optimus. Wentylatory włączają się dopiero w przypadku większego obciążenia podzespołów, np. korzystania z większej liczby aplikacji jednocześnie.

 

Podstawowymi zaletami mobilnej stacji roboczej Precision M6600 są wydajność oraz ogólna solidna jakość wykonania. Układ chłodzenia, którego praca została zoptymalizowana do wszystkich warunków pracy i nie powinien nikomu sprawiać większych problemów. Wprawdzie nie jest to najbardziej mobilne urządzenie na rynku, jednak jeśli zależy nam na dużej wydajności i mimo wszystko mobilności, DELL Precision m6600 to doskonały wybór.

 

Możliwość komentowania została wyłączona.