Jak poprawić wydajność swojego komputera?

Jak poprawić wydajność swojego komputera?

Publikacja: Autor: servecom - Komentarze: Możliwość komentowania Jak poprawić wydajność swojego komputera? została wyłączona

W życiu większości użytkowników komputerów przychodzi taki moment, gdy komputer znacznie obniża loty, jeżeli chodzi o szybkość jego pracy. Może to być spowodowane wieloma czynnikami, jednak bardzo często wynika to z zwykłego zaniedbania użytkownika. Każde urządzenie wymaga odpowiedniej konserwacji i komputery nie są wyjątkiem. Zatem jakie kroki podjąć, gdy nasz komputer przysłowiowo „zamula”?

 

Pierwszą rzeczą na jaką powinniśmy zwrócić uwagę, jest sprawdzenie wolnego miejsca na twardych dyskach. W przypadku, gdy dysk jest za bardzo obciążony, automatycznie będzie spowalniał prace komputera. Przejrzyjcie, czy na komputerze nie macie zainstalowanych programów, których w ogóle nie używacie, a które zajmują tylko niepotrzebnie miejsce. Jeśli potrzebujecie przechowywać dużą ilość danych pomyślcie, aby zainwestować w zewnętrzny dysk.

 

Na pewno warto sprawdzić, czy nasz komputer nie jest zainfekowany jakimś złośliwym wirusem, który wpływa negatywnie na procesy naszego komputera. Do tego niezbędny będzie nam program antywirusowy. Przed skanowaniem dysków w poszukiwaniu zagrożenia warto uprzednio zaktualizować bazę wirusów używanego programu. Z pomocą przychodzi nam również oprogramowanie do czyszczenia dysku Microsfotu. Znajdziemy je w następującej ścieżce Programy → Akcesoria → Narzędzia systemowe → Oczyszczanie dysku.

 

Przyczyna spowolnienia może leżeć również w nieprawidłowej pracy niektórych komponentów takich, jak np. karta graficzna. W tym przypadku może pomóc zainstalowanie nowych sterowników lub dołożenie dodatkowej kości pamięci RAM.

 

Możliwość komentowania została wyłączona.