Koniec wsparcia technicznego dla systemu Windows 7

Koniec wsparcia technicznego dla systemu Windows 7

Publikacja: Autor: servecom - Komentarze: 0

Od 14 stycznia firma Microsoft oficjalnie zakończyła wsparcie dla systemu Windows 7. Następstwa takiego stanu rzeczy nie są oczywiście tak drastyczne. System Windows 7 straci przede wszystkim dostęp do aktualizacji co zaowocuje utratą dalszego wsparcia dla oprogramowania zainstalowanego na naszym sprzęcie.
 
Użytkownicy utracą także możliwość uaktualnienia zabezpieczeń systemu Windows, co znacznie osłabi poziom bezpieczeństwa komputera i może narazić nasz sprzęt na ataki hakerskie. Sprawa ta zdecydowanie powinna zainteresować osoby posiadające na swoim komputerze bardzo wrażliwe dane, a także właścicieli mniejszych przedsiębiorstw pozbawionych opieki personelu IT.
 
Koniec wsparcia dotyczy również pomocy technicznej Microsoftu. Wrazie wystąpienia problemu z desktopem z systemem Windows 7, firma nie będzie mogła już udzielić nam pomocy w danej sytuacji. Sam system Windows 7 nadal będzie można aktywować na każdym urządzeniu spełniającym jego podstawowe wymagania, jednak należy pamiętać, że nasz komputer pozbawiony będzie należytych zabezpieczeń.
 
Najbardziej dyplomatycznym rozwiązaniem jest przejście na system Windows 10. Niestety proces darmowych aktualizacji do najnowszej wersji systemu zakończył się już w roku 2016, więc przejście będzie wymagało uiszczenia opłaty za nową licencję.
 
Mamy na to legalnie i niedrogie rozwiązanie przeznaczone dla sprzętu zregenerowanego zakupionego w sklepie Servecom.pl. Oferujemy nową licencję dla komputerów zakupionych w naszym sklepie. W przypadku zakupu licencji Refurbished otrzymują Państwo komputer z zainstalowanym systemem operacyjnym, sterownikami, naklejką licencyjną i dowodem zakupu.
 
Więcej dowiesz się z naszego filmu o zakończeniu wsparcia dla Windows 7, gdzie podpowiadamy możliwe rozwiązania.
 

 

Dodaj komentarz