Lenovo ThinkPad T410

Lenovo ThinkPad T410

Publikacja: Autor: servecom - Komentarze: 0

Dziś ciekawa relacja którą otrzymaliśmy od naszego Klienta (w zasadzie Klientki) po zakupie :

 

Przez dłuższy czas moim przyjacielem był Acer Aspire V3, niestety nasza przyjaźń zakończyła się z dniem w którym odmówił mi posłuszeństwa. Jako, że w dzisiejszych czasach bez komputera ciężko jest żyć poprosiłam mojego brata, który zna się na wszystkich technicznych sprawach o których istnieniu do pewnego momentu nie miałam pojęcia, żeby znalazł mi sprzęt oczywiście za przystępną cenę, który zajmie miejsce mojego starego kompana. I tak oto pojawiła się propozycja o kupnie laptopa poleasingowego Lenovo ThinkPad T410. Oczywiście, brat poinformował mnie o wnętrzu notebooka, że posiada procesor Intel Core i5, 4GB RAMu i dysk o pojemności 160GB. Poza tym matryca ma 14 cali więc w miarę kompaktowy, wygodny w użyciu, super. Niestety, moje zadowolenie spadło, kiedy zobaczyłam na żywo owy komputer. Jestem kobietą, więc nie ma co się oszukiwać i wiadome jest to, że przy zakupie sprzętów lub innych gadżetów zwracam uwagę na ich wygląd. Musi być ładne i koniec. Można więc sobie wyobrazić moją minę gdy postawiono przede mną jakiś dziwny czarny klocek wyglądający jak prototyp pierwszego laptopa.
 
Laptopy i komputery Lenovo - sprawdź ofertę sklepu Servecom Częstochowa
Wygląd absolutnie nie powalił na kolana co więcej wręcz odstraszył, bo przecież jak coś tak wyglądającego ma działać dobrze? No właśnie okazuje się, że może i to całkiem nieźle. Po długich namowach zgodziłam się go przetestować podchodząc do tego dość sceptycznie i z góry założyłam, że zrezygnuje z niego po dwóch dniach i wyląduje on na biurku mojego brata. Tak się nie stało. Moja praca nie wymaga używania komputera więc używam go tylko dla celów rozrywkowo-informacyjno-społecznych. Używanie tego notebooka dało mi kompletnie nowy wgląd na działanie laptopów. Po pierwsze nie tracę nerwów gdy w ciepły dzień mam ochotę obejrzeć film na dworze i szukam miejsca w którym będę cokolwiek widziała, ponieważ matowa matryca daje mi komfort w użytkowaniu na świeżym powietrzu. Poza tym, ma wbudowany modem 3g dzięki któremu mogę korzystać z darmowego internetu aero2. Bardzo fajną rzeczą w ThinkPad T410 jest lampka wbudowana w matrycę więc podczas użytkowania w nocy mamy podświetlona klawiaturę która dodatkowo jest odporna na zalania i zachlapania, co trochę mnie zastanowiło więc zrobiłam małe poszukiwanie dowodów i tak o to trafiłam na ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=d7cvi00OZDM

 

Podsumowując mimo mało zachęcającego wyglądu nie żałuję, że zaryzykowałam ponieważ za przystępną cenę mam komputer który służy mi już jakiś czas i jak dotąd wszystko jest sprawne i działające bez zarzutów, śmiało mogę pokusić się o stwierdzenie że jest on lepszy od swojego poprzednika.

 

Dodaj komentarz