Lenovo Yoga 2 Pro – tablet rozmiar XXL

Lenovo Yoga 2 Pro – tablet rozmiar XXL

Publikacja: Autor: servecom - Komentarze: 0

 

Pierwsze, co niewątpliwie rzuca się w oczy, to duża wielkość tego urządzenia, w szczególności jeśli porównujemy go z innymi tabletami. Przekątna ekranu Yoga 2 Pro to aż 13’3 cala, a waga tego wynosi niemal kilogram, a dokładnie – 0.9 kilograma. Podstawka zamontowana w tablecie umożliwia cztery różne formy pracy. Z racji wielkości i wagi trzymanie tabletu w jednej ręce nie jest najbardziej komfortowym rozwiązaniem. Zdecydowanie większy komfort mamy, kiedy tablet spoczywa na jakimś podłożu typu blat lub biurko. W takim wypadku wbudowana w tablecie podstawka umożliwia ustawienie go w każdej możliwej pozycji. 

 

W tablecie Yoga 2 Pro została zastosowana rozdzielczość QHD – 2560 na 1400 pikseli na zaledwie 13 calach. Grafiki o wysokich rozdzielczościach, czy też video (minimum full HD) prezentują się na urządzeniu świetnie. Szeroki kąt widzenia pozwala cieszyć się multimediami nie tylko osobom siedzącym na wprost urządzenia. Trzynastocalowy ekran  aż prosi się o wykorzystanie go do uruchomienia jednocześnie większej liczby aplikacji i Lenovo nam na to naturalnie pozwala – producent przygotował specjalny panel uruchamiający dodatkowe aplikacje w trybie okienkowym.

 

Lenovo przyszykowała nam jeszcze jedną, niemałą niespodziankę. W tablecie Yoga 2 Pro został zamontowany projektor. Projekcja obrazu może odbywać się w wielu pozycjach. Oczywiście nie powinniśmy spodziewać się, że ten projektor będzie w stanie zastąpić profesjonalny sprzęt – jeśli rozważalibyśmy, jego użycie np. na branżowej konferencji. Natomiast do własnego użytku przy obejrzeniu np. film pełnometrażowego, spisuje się świetnie. 

 

Pomimo możliwości, jakie daje tablet Yoga 2 Pro, musimy sobie zdać pytanie, czy na pewno, to jest urządzenie jakiego szukamy. Nie jest to tablet o typowej funkcjonalności, przede wszystkim wpływają na to jego znacznie większe rozmiary. Utrzymanie tabletu przez dłuższy czas w rękach, jest zwyczajnie niemożliwe. Dlatego musimy mieć świadomość tego, że nie jest to tablet na tyle mobilny, jak jego mniejsze odpowiedniki. Warto zadać sobie pytanie do czego i gdzie będziemy tego tabletu używać. Jeśli po przemyśleniu sprawy, zdecydujecie się na zakup tego urządzenia, na pewno docenicie jego szeroki wachlarz możliwości. 

 

Dodaj komentarz