Mocny komputer stacjonarny do projektów graficznych

Mocny komputer stacjonarny do projektów graficznych

Publikacja: Autor: servecom - Komentarze: 0

 
W pracy grafika komputerowego, designera, projektanta wnętrz czy architekta, potrzebny jest wydajny sprzęt. Urządzenie musi poradzić sobie z zaawansowanymi programami czy renderowaniem grafiki trójwymiarowej. Jakie urządzenie poradzi sobie z tego rodzaju wyzwaniami? Z pewnością HP Workstation Z840.

Obejrzyj naszą recenzję na YouTube.

Potężne rozwiązania graficzne – NVIDIA Quadro K2200

Jednostka została wyposażona w kartę graficzną NVIDIA Quadro K2200 4 GB, 128 bit, GDDR5 na układzie Kaplera z dwoma portami DisplayPort i DVi. Sprzęt charakteryzuje się wysoką wydajnością, która umożliwia płynne manipulowanie dużymi modelami.

Certyfikaty ISV zapewniają obsługę oprogramowania biznesowego. Dzięki zaawansowanym technologiom, nVidia Quadro K2200 wyświetla obraz w wysokich rozdzielczościach – 4096 x 2160 przy 60 Hz z 30-bitową głębią kolorów. Jest to możliwe dzięki silnikowi graficznemu i portowi DisplayPort 1.2. Technologie NVIDIA Mosaic i NVIDIA nView umożliwiają zarządzanie nawet trzema monitorami, co dla grafika bywa dużym ułatwieniem.

Praca na większej liczbie ekranów jest często wygodniejsza, ponieważ zadania oraz procesy można wygodnie pogrupować, zachowując przy tym najwyższą jakość. NVIDIA Quadro powstał z myślą o takich aplikacjach jak np. CAD czy CAM. Jeśli pracujesz przy ich pomocy, wiesz, że potrzebują dużej mocy obliczeniowej, aby działać niezawodnie. W związku z tym, komputer dla designera musi być wydajny.

Nvidia

Źródło:https://www.nvidia.com/content/dam/en-zz/Solutions/design-visualization/documents/75509_DS_NV_Quadro_K2200_US_NV_HR.pdf

Dwa procesory Intel Xeon 

Jednostki Xeon charakteryzuje wysoka wydajność, możliwość rozszerzenia pamięci podręcznej L2 i L3 oraz możliwość pracy w grupie procesorów. Sprawia to, że sprzęt często wykorzystuje się w komputerach, które będą pełniły funkcję serwera. Świetnie sprawdzają się dla grafików i wymagających użytkowników domowych.

HP Workstation Z840 wyposażona jest w dwa procesory E5-2620 V4 (20M Cache, od 2.10 do 3.00 GHz, QPI 0 GT/s) 8 rdzeni i 16 wątków. Dzięki takiej współpracy do dyspozycji masz 16 rdzeni i 32 wątki. Komputer dla grafika w takiej konfiguracji ma wystarczającą moc obliczeniową, nawet do wymagających zadań. Praca będzie sprawniejsza i bardziej wydajna, a zadania zrealizujesz w krótszym czasie.

Pamięć podręczna DDR4 RAM – 64 GB 

Random-acces memory lub main memory (RAM) to podstawowy rodzaj pamięci komputerowej. Przechowuje ona aktualnie wykonywane czynności, działające programy oraz ich wyniki. Jeśli na co dzień tworzysz modele 3D albo pracujesz na programach do obróbki wektorowej, potrzebujesz wysokopojemnych kości. W takiej sytuacji 32 GB to niezbędne minimum, aby praca przebiegała poprawnie. Z kolei, gdy zależy Ci na bezpiecznym buforze, to w HP Workstation Z840 masz do dyspozycji dwukrotnie więcej pamięci, bo 64 GB. DDR4 to oznaczenie, które informuje o wysokiej wydajności pamięci, a więc dane przesyłane są w krótkim czasie, co zapewnia płynność działania nawet wymagających programów (i gier). Komputer dla grafika musi być wydajny, a duża ilość RAM-u to umożliwia.

Ogromna pojemność dysków

Praca z modelami 3D wymaga ogromnej pojemności dysku twardego. Komputer HP Workstation Z840 wyposażony został w super szybki 240 GB dysk SSD, 3 dyski SAS o łącznej pojemności 600 GB i dysk HDD o pojemności 3 TB. Możesz być spokojny o wolne miejsce w trakcie pracy. W końcu skończone projekty warto przenieść na dodatkowe nośniki (np. zewnętrzne), aby nieco odciążyć komputer.

Dysk SSD jest bardzo szybki i świetnie sprawdzi się jako miejsce instalacji systemu operacyjnego i programów, których najczęściej używasz do pracy. Aplikacje będą działały płynnie, co jest ważne, gdy oglądasz efekt swoich działań. Z kolei HDD, czyli starsza generacja dysków, jest bardzo dobrym miejscem na archiwum. Z pewnością zmieścisz część swojego dorobku, aby mieć je pod ręką, gdy zajdzie taka potrzeba.

HP Workstation Z840 – komputer poleasingowy

Co to oznacza, że komputer jest poleasingowy? Sprzęt był użytkowany przez 2-3 lata w jednej z zachodnich firm. Po okresie amortyzacji trafił na rynek, a teraz może stanąć w Twoim biurze lub domu! Urządzenie jest zweryfikowane przez naszych pracowników i w pełni sprawne. Co więcej, na HP Workstation Z840 otrzymujesz 12-miesięczną gwarancję!

Dlaczego warto sięgnąć po sprzęt poleasingowy?

Urządzenie poleasingowe jest tańsze niż nowy komputer. Czy tylko cena jest ważna? Otóż nie! Dostajesz wysokiej jakości sprzęt, który posłuży do pracy lub rozrywki przez najbliższe lata. Istnieje możliwość rozbudowania jego podzespołów, które dodatkowo zwiększą wydajność jednostki. Pewnego dnia, gdy zdecydujesz się na nowszy sprzęt, HP Workstation Z840 będziesz mógł przeznaczyć na serwer lub komputer gamingowy.

Zachęcamy do przeczytania naszego wpisu na ten temat.: Komputery poleasingowe a może nowy sprzęt – co wybrać? Znajdziesz w nim porównanie nowego i używanego laptopa, o podobnych parametrach. Oszczędność 800 zł to dużo czy mało? Sprawdź, dlaczego warto kupić komputer poleasingowy.

Twój nowy, szybki i wydajny komputer!

HP Workstation Z840 to urządzenie dedykowane specjalistom, którzy pracują z wymagającymi programami typu CAD i CAM. Dwa procesory zatroszczą się o wydajność w trakcie pracy. Dedykowana karta graficzna do zaawansowanych aplikacji poradzi sobie ze skomplikowanymi zadaniami. Duża ilość pamięci podręcznej zapewni płynne działanie, a prawie 4 TB wolnej przestrzeni, wystarczy na przynajmniej kilka projektów graficznych. Prezentowany sprzęt z pewnością zaspokoi potrzeby wymagających użytkowników.

Chcesz wiedzieć więcej? Masz pytania? Zostaw nam wiadomość.

Dodaj komentarz