Jesteś obserwowany! – skuteczny monitoring w Twoim domu lub firmie

Jesteś obserwowany! – skuteczny monitoring w Twoim domu lub firmie

Publikacja: Autor: servecom - Komentarze: 0

Monitoring w codziennym życiu

 
Zastanawiałeś się kiedyś, ile par oczy codziennie na Ciebie patrzy?
 
Kamera, która śledzi każdy Twój ruch w sklepie czy na stacji – to już standardowa sytuacja, do której każdy z nas zdążył się przyzwyczaić. Wielki Brat obserwuje nas nie tylko w sklepach, coraz częściej spotkamy kamery na ulicach, parkach czy w domach.
 
Nasze życie w ciągu ostatnich lat drastycznie się zmieniło. Człowiek, który nie zdążył się jeszcze przyzwyczaić do obecności kamer, powinien zrobić to jak najszybciej. Coraz nowsze formy monitoringu i rosnąca jego popularność wpływają na bezpieczeństwo codziennego życia. Zapraszamy na naszą stronę internetową poświęconą systemom alarmowym i monitoringowi.
 

Wybierz monitoring dla siebie!

 
Wiele badań psychologicznych prowadzonych na przestrzeni lat potwierdza tezę, że człowiek, który wie, że czuwa nad nim monitoring, czuje się bezpieczniej.
 
Firma Servecom.pl ma w swojej ofercie wiele rodzajów kamer i rejestratorów do monitorowania przestrzeni. Jednak, który rodzaj monitoringu będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni? Aby poznać odpowiedź na to pytanie, musisz przeczytać nasz artykuł, a także zastanowić się, jakie są Twoje oczekiwania wobec monitoringu.
 
Poniżej zaprezentujemy Ci kilka rodzajów monitoringu, które są dostępne w naszym sklepie.
 

Budżetowa kamera do monitoringu

 
Pierwszą kamerą do monitoringu, którą przedstawimy w naszym artykule jest budżetowa, ale niezawodna kamera IP WIFI P2P. Jest to urządzenie, które w swojej cenie nie ma konkurencji. Wiele przydatnych funkcji, a także jej mobilność to cechy, którymi się szczyci.
 
Kamera IP WIFI P2P jest uniwersalnym urządzeniem, które idealnie sprawdzi się jako monitoring w domu czy w biurze. Jej elegancki wygląd i ponadczasowy design idealnie będzie pasował do wszystkich pomieszczenie, nie psując przy tym ich wyglądu.Budżetowa kamera do monitoringu - Servecom Częstochowa
 
Kamera ta, jak wspomnieliśmy wcześniej, jest urządzeniem uniwersalnym i sprawdzi się także jako elektroniczna niania do dziecka – możemy obserwować każdy ruch w pokoju dziecięcym nawet w nocy!
 
Na świecie rośnie popularność wykorzystywania kamer do pilnowania i obserwacji zwierząt podczas nieobecności, w tym obszarze świetnie sprawdzi się kamera IP WIFI P2P.
 
Warto nadmienić też o doskonałej jakości obrazu w nocy, którą urządzenie zawdzięcza wbudowanym diodom IR. Kamera została wyposażona w diody typu High Power IR LED, które potrafią doświetlić obraz aż na 15-20 metrów. W urządzeniu został również zamontowany czujnik zmierzchu, dlatego diody włączają się automatycznie po zmierzchu. Obraz nagrywany przez kamery nawet w całkowitej ciemności, cieszy się bardzo wysoką jakością.
 
Kamera IP WIFI P2P oferuje nam rozwiązania, dzięki którym mamy możliwość kontroli dobytku przez 24h na dobę na całym świecie. Możliwe jest to dzięki specjalnej aplikacji, która dostępna jest dla systemów iOS i Android. Istnieje również możliwość zainstalowania darmowego oprogramowania na komputery PC (oprogramowanie znajduje się w zawartości zestawu).
 
Kolejną zaletą kamery IP WIFI P2P, którą warto wymienić, jest możliwość jej obrotu. Obrotami kamery można sterować z aplikacji na telefon/tablet czy też z poziomu aplikacji na komputery PC z systemem Windows.
 
Pole widzenia kamery to aż 100 stopni diagonalnie, a zasięg obrotu głowicy kamery pozwala na na uzyskanie monitoringu 360 stopni. Kamera może zostać zainstalowana „do góry nogami” – na przykład: zostać podwieszona pod sufitem. W aplikacji mamy możliwość odbicia obrazu, więc w poprawnym jego odczycie, nie będzie przeszkadzało położenie kamery.
 
Poniżej przedstawimy Państwu wybrane funkcje KAMERY IP WIFI P2P:
 

 • Kamera ma możliwość podglądu online
 • Kąt obrotu – poziomo – 350 stopni, pionowo – 90 stopni
 • Możliwość podglądu zdalnego poprzez aplikację i oprogramowanie
 • Jest to kamera typu P2P
 • Rozdzielczość obrazu to 720p
 • Posiada wbudowane diody IR, które zapewnią doskonałą jakość odczytu obrazu w nocy
 • Kamera ma możliwość zapisu obrazu na kartę pamięci

 

Wszechstronny rejestrator

 
Rejestrator 5w1 firmy DAHUA to wszechstronne urządzenie, dzięki któremu poczujesz się bezpiecznie! Rejestrator przeznaczony jest do wydajnego monitoringu opartego o szesnaście kanałów.
 
Urządzenie wykorzystuje dowolne kamery CVBS/ AHD/ HD-CVI/ HD-TVI/ Ip oraz kanały z kamerami IP. Sprzęt od firmy DAHUA może korzystać jednocześnie z 24 kanałów IP. Rejestrator potrafi sam wykryć w jakiej technologi kamera pracuje.
 
Dzięki technologii ONVIF rejestrator można zintegrować z większością znanych producentów na rynku kamer IP.
 
Dzięki technologii HD-CVI mamy możliwość uzyskania wysokiej rozdzielczości obrazu HD, przy wykorzystaniu standardowych przewodów koncentrycznych, które mogą przesyłać sygnał nawet do 500m. Dzięki temu nie ma konieczności wymiany okablowania w istniejącym systemie monitoringu.
 
Rejestrator został wyposażony w inteligentną analizę obrazu IVS. Z pozycji menu rejestratora, przeglądarki internetowej WEB oraz programu klienckiego Smart PSS, można dokonać konfiguracji IVS na jednym kanale. Niewątpliwy atutem rejestratora jest możliwość wyszukiwania nagrań po zapisanej twarzy człowieka. Do dyspozycji mamy cztery podstawowe funkcje:
 

 • Przekroczenie linii
 • Wtargnięcie/ opuszczenie strefy
 • Porzucenie/ znikanie przedmiotu
 • Detekcja twarzy

 
Poniżej zaprezentujemy wybrane funkcje, które posiada rejestrator firmy DAHUA:
 

 • Rejestrator posiada cztery metody kompresji obrazu : H.265+/H.265/H.264+/H.264
 • Urządzenie wyposażone w trzy tryby nagrywania: ręczne, detekcja ruchu i harmonogram
 • Rejestrator wyposażony został w inteligentną analizę obrazu
 • Istniej możliwość transmisji trzech sygnałów jednym przewodem
 • Do urządzenia dostępna jest aplikacja mobilna GDMSS

 

Profesjonalna kamera monitorująca

 
Ostatnim urządzeniem, które Państwu zaprezentujemy, jest kamera wandaloodporna producenta DAHUA. Kamera oparta jest na przetworniku z serii Starlight o bardzo wysokiej czułości, a także o najwyższej jakości obrazu w rozdzielczości 2mpx (1920×1080). Urządzenie zapewnia doskonałą widoczność w miejscach, które są słabo oświetlone.
 
Kamera DAHUA IP przeznaczona jest do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Obudowa kamery pozwala na jej montaż zarówno na suficie, jak i na ścianie. Kamera znajdzie swoje zastosowanie w monitoringu biur, sklepów, szkół i przedszkoli.Profesjonalne kamery do monitoringu - Servecom
 
Jednym z wielu atutów urządzenia jest to, że posiada oprogramowanie SMART PSS. Oprogramowanie to przeznaczone jest do obsługi urządzeń takich jak rejestratory, kamery, czy dekodery. Oprogramowanie do kamery IP DAHUA zostało wyposażone w szereg innowacyjnych i niezbędnych funkcji, np: przy prowadzeniu dozoru wizyjnego. Najnowsze oprogramowanie umożliwia także łączenie się z urządzeniami, które wykorzystują połączenia P2P.
 
Niewątpliwym atutem jest także aplikacja mobilna GDMSS, która jest dedykowana do obsługi urządzeń marki DAHUA. Aplikacja umożliwia podgląd zdalny, odtwarzanie zarejestrowanego obraz z urządzeń. Warto zaznaczyć, że aplikacja dostępna jest również w języku polskim.
 
Przydatnym rozwiązaniem jest też możliwość zapisu danych na karcie SD. Kamera umożliwia nam zapisanie materiałów na podstawie harmonogramu, jak i również na podstawie sygnału detekcji ruchu, który pochodzi z obrazu kamery.
 
Warto też nadmienić, że Kamera IP DAHUA posiada szeroki zakres dynamiki. Dzięki włączeniu funkcji WDR istnieje możliwość lepszego odwzorowania szczegółów znajdujących się w ciemnych częściach sceny.
 
Przedstawimy Państwu wybrane funkcje:
 

 • Kamera posiada szybko poruszający się obiektyw.
 • W kamerze została użyta kompresja H.265+ pozwalająca na zaoszczędzenie miejsca na dysku i zmniejszenie zapotrzebowania na pasmo w sieci.
 • DAHUA IP wyposażona jest w zdalnie regulowany obiektyw 2.7-13.5mm oraz oświetlacz podczerwieni Smart IR, zapewniający doświetlenie monitorowanej przestrzeni do 50 metrów.
 • Urządzenie wyposażone jest w inteligentne funkcje, takie jak: przekroczenie linii, detekcja twarzy czy wtargnięcie na obszar.
 • Dodatkowe zalety kamery IP DAHUA, to funkcja WDR, możliwość zdalnego sterowania przez aplikację mobilną, czy możliwość zapisu danych na karcie pamięci.

 

Która kamera będzie dla mnie najlepsza?

 
Artykuł powstał w celu przedstawienia najbardziej popularnych, jak i kompletnie od siebie różnych form monitoringu.
 
Pierwszym urządzeniem, które zaprezentowaliśmy była kamera przeznaczona do użytku osobistego, najlepiej do domu. Kamera IP HD to urządzenie o dużych osiągach, szczególnie w stosunku do ceny, w której występuje. Ten rodzaj sprzętu zadowoli użytkowników, którzy szukają niezawodnego monitoringu do domu.
 
Kolejne urządzenie, które zostało przedstawione w artykule to Rejestrator 5w1 firmy DAHUA. Rejestrator jest wszechstronnym urządzeniem, jednakże najlepiej jego zastosowanie sprawdzi się do sklepów, magazynów i firm. Niewątpliwą jego zaletą jest posiadanie wielu, rozbudowanych funkcji.
 
Ostatnim prezentowanym przez nas dzisiaj urządzeniem była kamera IP DAHUA. Kamera przeznaczona jest do wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Najlepiej sprawdzi się w monitoringu magazynów, sklepów i szkół. Posiada wiele zalet, jednak największą według redakcji Servecom, jest wysokiej jakości obraz, który dostarczany jest poprzez szybko poruszające się obiektywy.
 
Jeżeli myślicie o zabezpieczeniu w postaci monitoringu, zachęcamy was do przeczytania powyższego artykułu, jak i również do odwiedzenia naszej strony internetowej i sklepu stacjonarnego. W artykule przedstawiliśmy wszystkie dostępne u nas urządzenia. Jeżeli odwiedzicie nasz sklep Servecom.pl, dołożymy wszelkich starań, aby dopasować idealny monitoring do waszych potrzeb!

 

 

 

Dodaj komentarz