Na co zwrócić uwagę kupując komputer do grania?

Na co zwrócić uwagę kupując komputer do grania?

Publikacja: Autor: servecom - Komentarze: Możliwość komentowania Na co zwrócić uwagę kupując komputer do grania? została wyłączona

 

Nie wiesz, na co zwrócić uwagę kupując komputer do grania? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, na jakich aspektach warto się skupić podczas zakupu sprzętu gamingowego!

 

Wokół tematu elektroniki dla graczy narosło wiele mitów, od niegroźnych, aż po szkodliwe — szczególnie dla portfela potencjalnego zawodnika e-sportu. Wybór odpowiednich komponentów do komputera gracza często okazuje się niemałą zagwozdką. Na rynku mamy do czynienia z dynamicznie zmieniającą się technologią oraz standardami branży. Pojawiają się nowe podzespoły, a nie każdy ma czas, aby nadążać za nowinkami dotyczącymi choćby karty graficznychprocesorów czy pamięci.

 

Najnowsze gry stanowią duże wyzwanie dla komputerów, szczególnie jeżeli zależy Ci na rozrywce o zaawansowanej jakości — wysokiej rozdzielczości oraz maksymalnych ustawieniach detali. Popularne tytuły możemy uruchomić już na średniej klasy komputerach — technologia tak poszła do przodu, że nawet słabszy sprzęt zagwarantuje Ci rozrywkę! Warto jednak zaznaczyć, że słabej jakości komputer odbija się na płynności gry oraz niskim odwzorowaniu detali. Na co więc zwrócić uwagę kupując sprzęt do grania?

 

Komputer gamingowy, a karta graficzna

 

Najistotniejszym elementem Twojego komputera do grania jest karta graficzna. Dobrej jakości karta zagwarantuje Ci płynnie wyświetlające się obrazy o wysokiej rozdzielczości. Przed wybraniem karty graficznej dla komputera gamingowego musisz wybrać moc procesora graficznego. Procesor graficzny opisywany jest przez liczbę procesów strumieniowych, które mogą być obsługiwane przez tego typu procesor. W najmocniejszych może to być ich nawet ponad 4300! Należy również zwrócić uwagę na pojemność pamięci podręcznej (RAM) karty graficznej — zaleca się, aby mieściła się w wartościach między 8, a 16 GB. Topowym modelem karty graficznej jest obecnie RTX 2070 oraz 2080, które pozwalają na rozrywkę z najnowszymi grami 3D

 

Procesor w komputerze do grania

 

Procesor to główny element obliczeniowy w Twoim komputerze gamingowym — jest on mózgiem sprzętu. Obecne gry są bardzo wymagające, dlatego zadbaj o mocny procesor. Według ekspertów procesor w sprzętach do grania powinien posiadać co najmniej cztery rdzenie. Warto zaznaczyć, że na rynku mamy już dostępne komputery z nawet osiemnastoma rdzeniami! Pamiętaj, że procesor to nie wszystko! Musi on być kompatybilny z innymi podzespołami oraz płytą główną w Twoim komputerze!

 

Podczas wybierania procesora kieruj się częstotliwością taktowania, która wpływa na sprawność wyświetlanych gier — w sprzęcie do grania powinna być to wartość od 4 do 5 GHz. Zwróć uwagę również na wielkość pamięci podręcznej L3. Do gamingu najlepiej sprawdzają się procesory Intel Core orazAMD Ryzen. Jedna i druga marka ma swoich zwolenników. W obu przypadkach wyższy numer serii będzie oznaczał procesor nowocześniejszy. Procesory różnią się: liczbą rdzeni oraz wątków, częstotliwością taktowania, ilością i szybkością pamięci cache. Im większe wartości z wymienionych parametrów, tym lepsze doznania zagwarantuje Ci komputer, dlatego może się zdarzyć, że procesor z serii Core i5 będzie wydajniejszy niż taktowany mniejszą częstotliwością Core i7.

 

Dysk do komputera dla gracza

 

Dysk to kolejny element, który wpływa na wydajność komputera — warto zadbać, aby był on pojemny i szybki, dzięki czemu czas ładownia poszczególnych elementów w grach będzie znacznie krótszy! 

 

Czym się różni HDD od SSD? Na tradycyjnych dyskach HDD zapis wykonywany jest na obracających się magnetycznych krążkach, w przeciwieństwie do SSD, który nie zawiera elementów ruchomych, a oparty jest na technologii pamięci Flash. Z reguły dyski HDD są tańsze oraz mają większą pojemność, jednak droższe SSD jest dużo szybsze. Wybierając pojemność dysku, pamiętaj, że współczesne gry mają zwykle wielkość aż kilkudziesięciu GB.

 

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu poradnikowi będziesz wiedział, na jakie podzespoły zwrócić uwagę podczas wyboru komputera do grania. Staraliśmy się ukazać najważniejsze elementy, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem sprzętu. Jeżeli potrzebujesz pomocy przy wyborze elektroniki — zapraszamy do kontaktu Servecom ! Śledź nasz kanał na YouTube i bądź na bieżąco z naszymi relacjami!

 

 

Możliwość komentowania została wyłączona.