Nianie elektroniczne – skuteczna opieka nad dzieckiem, gdy nie ma Cię w pobliżu

Nianie elektroniczne – skuteczna opieka nad dzieckiem, gdy nie ma Cię w pobliżu

Publikacja: Autor: servecom - Komentarze: 0

Nowe technologie umożliwiają coś więcej niż przeglądanie mediów społecznościowych i oglądanie zabawnych filmików w rozdzielczości 4K. Często to przydatne rozwiązania, które mogą informować Twojej kondycji, np. smartwatche, ale także pomóc w opiece nad najmłodszymi członkami rodziny. W tym drugim wypadku świetnie sprawdzi się niania elektroniczna dla dziecka. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Niania elektroniczna dla dziecka w wersji audio

Popularne nianie przypominające „krótkofalówki” to klasyczne połączenie odbiornika i nadajnika. Jedno część urządzenia zbiera informacje z pokoju dziecka i przekazuje je do drugiego, który masz pod ręką. Komunikacja odbywa się najczęściej drogą radiową. Niania elektroniczna dla dziecka może być zasilana z gniazdka lub za pomocą akumulatorów.

Jeszcze jakiś czas temu nianie przekazywały sygnał do odbiornika rodziców. Obecnie komunikacja działa w obie strony. Jeśli jesteś w kuchni lub salonie, a maluch u siebie w pokoju, to gdy wstanie z drzemki, możesz do niego mówić w drodze do pokoju pociechy.

Niania w wersji audio to dobre rozwiązanie, gdy masz łóżeczko dziecka w zasięgu wzroku. Dzięki temu cały czas widzisz, co się dzieje z pociechą, a gdy jest to konieczne, wystarczy kilka słów od rodzica, aby uspokoić malucha.

W przypadku, gdy przebywasz w innym pomieszczeniu niż te, w którym odpoczywa dziecko. Lepszym rozwiązaniem będzie niania elektroniczna dla dziecka z kamerą.

Niania w wersji z kamerą

Jeśli maluch od najmłodszych lat śpi u siebie w łóżeczku, a rodzice w swojej sypialni, to wygodnym rozwiązaniem będzie niania z kamerą. W nocy nie trzeba wstawać, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku. Wystarczy rzut oka na ekran LCD, aby ocenić sytuację. Przekaz dźwięku jest równie ważny, bo dzięki temu słychać płacz, a nawet to, jak pociecha oddycha.

Niania elektroniczna dla dziecka z kamerą może być podłączona za pomocą Wi-Fi i Bluetooth. Na rynku dostępne są modele, które umożliwiają podgląd z niani na smartfonach. Dzięki temu będąc w pracy, możesz sprawdzić, jak drugi rodzic lub opiekunka do dziecka radzą sobie z maluchem. Ponadto uspokajający głos mamy lub taty to często panaceum na niepokój dziecka.

Modele z ekranami LCD dostępne są w różnej wielkości, co pozwala dostosować sprzęt do własnych preferencji i sprawia, że korzystanie z elektronicznej niani jest łatwe i komfortowe. Warto zaznaczyć, że praktycznie każda niania z kamerą zapewnia widok w podczerwieni. Umożliwia sprawdzanie, co dzieje się w pokoju dziecka po zgaszeniu świateł. Poza tym to wygodna opcja, która pozwoli Ci dotrzeć do malucha, zanim ten obudzi płaczem pozostałych domowników. Decydując się na takie rozwiązanie warto zapoznać się z produktami LIONELO BABYLINE.

Najważniejsze funkcje elektronicznej niani

Rodzaje niani elektronicznych zapewniają różnego rodzaju funkcje, które są dla rodziców bardzo przydatne. Sprzęt powinien mieć głośnik i mikrofon, aby komunikacja z pociechą nie ograniczała się tylko do odbioru dźwięków z jego pokoju. Znajomy głos rodzica może uspokoić małego śpiocha i pomoże mu wrócić do krainy fantazji.

Wyświetlacz LCD

Obecnie nianie elektroniczne z wyświetlaczami są bardzo powszechne, a ich ceny przystępne. Z pewnością jest to przydatne rozwiązanie, które pozwala nie tylko słuchać, jak maluch śpi, ale także czy przebudził się z drzemki i co robi w łóżeczku.

Monitorowanie oddechu

Bardziej rozbudowane modele niani elektronicznej udostępniają możliwość monitorowania oddechu. Rozwiązanie jest bardzo przydatne, ponieważ niania może Cię zaalarmować, gdy dziecko będzie miało problemy z nabieraniem powietrza lub przestanie oddychać. W takich sytuacjach niania alarmuje rodziców dźwiękiem, że coś się dzieje.

Warto zauważyć, że czasami sprzęt może uruchomić się, gdy dziecko przewróci się na bok i oddycha normalnie. Niestety może być też tak, że pociecha przekręci się na brzuszek i przyłoży twarz do materaca, co może utrudnić oddychanie. Wówczas sygnał o trudnościach z oddychaniem może uratować życie maluszka.

Zasięg

Zasięg niani także ma znaczenie. Na otwartej przestrzeni sprzęt może działać w odległości nawet 800 metrów. W domach, gdzie sygnał radiowy lub Wi-Fi jest ograniczany przez inną elektronikę i ściany, obszar działania zmniejsza się do 100-200 metrów. Mimo tego to i tak wystarczająco dużo, aby niania sprawdziła się w większości domów.

Zasilanie

Nianie mogą pracować na akumulatorze lub podłączone do sieci. Jeśli korzystasz z urządzenia na co dzień w domu, znajdź kontakt i dla bezpieczeństwa podłącz je do prądu. Podczas wyjazdu przyda się możliwość korzystania z akumulatorów, które zasilają elektroniczną nianię. Połączenie akumulatorów i zasilania sieciowego to najlepsze rozwiązania. W przypadku, gdy pojawi się przerwa w dostawie prądu, niania nadal będzie monitorowała pokój dziecka.

Ostrzeżenie o wyjściu poza zasięg

Współczesne sprzęty mają funkcję, która informuje o wyjściu z zasięgu. Dzięki temu masz pewność, że przemieszczając się po domu, cały czas na żywo widzisz, co dzieje się w pokoju dziecka.

Inne zastosowanie niani elektronicznej

Niania dedykowana jest do monitoringu dzieci, ale wiele osób korzysta z nich do obserwacji swoich pupili. Jeśli masz w domu psa lub kota to możesz podglądać, co zwierzak robi pod Twoją nieobecność. Jednocześnie sprzęt przyda się do obserwacji seniorów, którzy wymagają opieki. Podobnie, jak w przypadku dzieci, niania może poinformować o nietypowych działaniach lub problemach osoby starszej. Jest to także ułatwienie w przypadku wezwania opiekuna, który może udzielić niezbędnej pomocy.

Niania elektroniczna dla dziecka zaśpiewa kołysankę

Coraz częściej sprzęty rozbudowane są o dodatkowe funkcjonalności. Jedną z nich jest możliwość włączenia dziecku kołysanki. Istnieje możliwość uruchomienia tzw. szumów, które wpływają kojąco na malucha, ułatwiają zaśnięcie i pogłębiają sen.

Prywatny system monitoringu

Dostępne na rynku modele umożliwiają podłączenia więcej niż jednej kamery. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku starszych dzieci, które odkrywają świat i biegają po całym mieszkaniu lub domu. Funkcja podłączenia kolejnych urządzeń daje taką możliwość, a to poprawia bezpieczeństwo i pozwala śledzić sytuację w domu nawet pod Twoją nieobecność.

Niania elektroniczna to skuteczne narzędzie do opieki nad dzieckiem

Nowe technologie ułatwiają wiele codziennych czynności. W przypadku niań elektronicznych możesz liczyć na pomoc w opiece nad pociechą, gdy jesteś w innym pomieszczeniu. Na rynku dostępne są modele zapewniające tylko sygnał audio, ale także z ekranem LCD. Dzięki temu nie tylko słychać, ale także widać, co dzieje się w pokoju dziecka.

Nie brakuje także rozwiązań, które monitorują czynności oddechowe czy zaśpiewają kołysankę, a przy tym można nimi sterować za pomocą smartfona. Praktyczne rozwiązania pozwalają zapewnić jeszcze lepszą opiekę nad maluchem. Pamiętaj jednak, że to urządzenie wspierające, a nie wyręczające rodzica. W końcu nic tak nie ukoi malucha, jak przytulenie przez mamę lub tatę.

Chcesz podnieść poziom bezpieczeństwa swojego dziecka podczas snu? Zajrzyj do naszego sklepu i zobacz, jaka niania elektroniczna ułatwi to zadanie.

Dodaj komentarz