O czym pamiętać kupując drukarkę? – poradnik zakupowy.

O czym pamiętać kupując drukarkę? – poradnik zakupowy.

Publikacja: Autor: servecom - Komentarze: Możliwość komentowania O czym pamiętać kupując drukarkę? – poradnik zakupowy. została wyłączona

 

Ostatni czas zmusił nas do radykalnych zmian, zarówno w życiu prywatnym, jak i służbowym. Duża część z nas nadal pracuje z domu, a to oznacza, że mamy ograniczony dostęp do firmowego sprzętu elektronicznego. Nikogo nie zdziwi więc fakt, że firmy zajmujące się produkcją drukarek, przez ostatnich 6 miesięcy zanotowały nadzwyczajne zyski. Ogromny popyt na urządzenia do drukowania wpływa na dużą konkurencję na tym rynku. Zastanawiasz się, jaką wybrać drukarkę do pracy zdalnej?

 

Ostatni nasz wpis poświęciliśmy na porównanie drukarek atramentowych i laserowych. Jeżeli nadal nie wiesz jakie urządzenie wybrać — przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł. Z poradnika Servecom dowiesz się, na jakie szczegóły zwrócić uwagę podczas wyboru sprzętu, oraz jaką drukarkę wybrać, aby była ekonomiczna i dopasowana do Twoich potrzeb. Zachęcamy do przeczytania naszego Vademecum na temat drukarek!

 

Drukarka, a może jednak urządzenie wielofunkcyjne?

 

Wybór technologii druku to podstawa, o której już pisaliśmy — przeczytaj o rodzajach drukarek. Jednak najważniejszym kryterium, którym należy się kierować, jest przyszła eksploatacja drukarki. Musisz odpowiedzieć sobie na pytania — jak często i w jakich ilościach drukujesz oraz czy potrzebujesz takich funkcji jak skaner, oraz kserokopiarka?

 

Jeżeli potrzebujesz urządzenia jedynie do drukowania — najbardziej pasować do Twoich potrzeb będzie podstawowa drukarka. Jeśli jednak musisz kopiować duże ilości materiałów, czasami wysyłasz skany oraz drukujesz, ale w znacznych ilościach — potrzebujesz bardziej skomplikowanego, wymagającego nieco więcej przestrzeni oraz droższego sprzętu. W tym przypadku świetnie sprawdzi się urządzenie wielofunkcyjne, które jest połączeniem zarówno drukarki, jak i skanera w jednej obudowie.

 

W sklepach mamy dostępne urządzenia wielofunkcyjne:

 

  • Drukarki laserowe kolorowe,

 

  • Drukarki laserowe wielofunkcyjne,

 

 

 • Drukarki atramentowe wielofunkcyjne.

 

Jaką szybkość druku wybrać?

 

Szybkość drukowanie jest istotna jedynie pod warunkiem, że zamierzasz intensywnie korzystać z urządzenia. Najszybsze są urządzenia laserowe. Jeżeli chodzi o zadruk czystego tekstu — zadowalającą szybkość osiągają również drukarki atramentowe — jeśli jednak dokument zawiera elementy graficzne, prędkość druku na takiej drukarce znacznie spada, a w konsekwencji staje się ona mniej wydajna.

 

Prędkość wydruku jest wyrażana przez producentów w postaci liczby wydrukowanych stron na minutę. W większości przypadków oznacza to liczbę wydrukowanych arkuszy w najszybszym trybie pracy urządzenia. Porównując drukarki pod względem tej cechy, należy mieć na uwadze, że niekiedy wysoka szybkość osiągnięta jest kosztem niskiej jakości wydruku.

 

Prędkość drukowanych stron przez urządzenie może wynosić od kilku do kilkudziesięciu stron na minutę. Jeśli zamierzasz kupić drukarkę jedynie do domowego użytku, szybkość wydruku będzie dla Ciebie zapewne sprawą drugorzędną.

 

Standardowe szybkości drukarek to:

 

  • Powyżej 40 stron na minutę — takie urządzenie sprawdzi się w korporacjach z dużą liczbą pracowników, gdzie drukowane oraz kopiowane są znaczne ilości dokumentów.

 

  • Pomiędzy 10 a 30 stron na minutę — drukarka znajdzie zastosowanie w małej i średniej wielkości firmie. Takie urządzenie pozwoli Ci na wydajną pracę oraz oszczędność czasu podczas przygotowywania dokumentacji dla pracowników.

 

 • Szybkość od 4 do 10 stron na minutę — urządzenie nadaje się do sporadycznego drukowania w domu. W przypadku takiej drukarki ważniejsza jest jakość wydruku niż szybkość.

 

Bezprzewodowe drukowanie za pomocą Wi-Fi

 

Drukarka wyposażona w router Wi-Fi to znak naszych czasów. Inteligentna, bezprzewodowa komunikacja to niewątpliwy atut urządzenia. Po skonfigurowaniu z siecią internetową, z drukarki mogą korzystać wszystkie osoby mające do niej dostęp. Urządzenie nie jest ograniczone zbędnym okablowaniem, co wpływa na to, że można pracować na niej z kilku, osobnych stanowisk.

 

Dzięki bezprzewodowemu połączeniu możesz ustawić swoją drukarkę w dowolnym miejscu. Jeśli Twoje domowe stanowisko biurowe jest niewielkich rozmiarów — mamy na to rozwiązanie! Bezprzewodowe urządzenie wielofunkcyjne możesz ustawić w dowolnym miejscu, a przez to lepiej zagospodarować swoją biurową przestrzeń. Jest to bardzo przydatna funkcja, szczególnie dla osób pracujących mobilnie — za pomocą laptopa.

 

Przed zakupem urządzenia wielofunkcyjnego warto również sprawdzić, czy obsługuje technologię łączności NFC. Drukarki korzystające z takiego połączenia świetnie sprawdzą się dla młodych osób, które coraz częściej porzucają pracę na desktopie czy laptopie na mobilną z wykorzystaniem tabletu lub smartfona.

 

Koszty eksploatacji drukarki

 

Koszty związane z zakupem i użytkowaniem drukarki to jedne z ważniejszych kwestii, na które należy zwrócić uwagę. Na koszty składają się:

 

  • koszt zakupu drukarki,

 

 • cena tuszy lub tonerów do urządzenia.

 

Najtańsza drukarka niekoniecznie będzie najlepszym i najtańszym wyborem. Przed podjęciem decyzji odnośnie do zakupu należy sprawdzić cenę materiałów eksploatacyjnych. Dzięki temu unikniesz niespodziewanych wydatków oraz lepiej przeliczysz rzeczywisty koszt druku w przeliczeniu na jedną stronę.

 

Najczęściej, jak wiemy z naszej praktyki, lepszym wyborem jest zakup droższej drukarki. Różnica w cenie szybko się zwróci w postaci tańszego tuszu lub tonera. Warto wiedzieć, że koszt drukowania na urządzeniach laserowych jest tańszy niż w przypadku tradycyjnych atramentówek. Koszt wydrukowania jednej, czarno-białej kartki na drukarce laserowej waha się pomiędzy 1 a 10 groszy, zaś w przypadku atramentowych minimalny koszt wydruku wynosi 10 groszy za stronę.

 

Zakup drukarki w Servecom

 

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem drukarki — skorzystaj z oferty Servecom! W naszym sklepie znajdziesz zarówno urządzenia wielofunkcyjne, jak i drukarki atramentowe i laserowe. Jeżeli chcesz skorzystać z fachowej wiedzy naszych ekspertów od elektroniki – skontaktuj się z Servecom! W ofercie sklepu znajdziesz nową i poleasingową elektronikę oraz urządzenia do biura.

 

Jeżeli potrzebujesz pomocy przy wyborze sprzętu elektronicznego — zapraszamy do naszego sklepu! Śledź nasz kanał na YouTube i bądź na bieżąco z naszymi relacjami!

 

Możliwość komentowania została wyłączona.