Praca z domu? Sprawdź, jakie to proste!

Praca z domu? Sprawdź, jakie to proste!

Publikacja: Autor: servecom - Komentarze: Możliwość komentowania Praca z domu? Sprawdź, jakie to proste! została wyłączona

Pandemia wywołana wirusem COVID-19 zmusiła nas do zmiany trybu pracy. Szacuje się, że około 2/3 polaków obecnie wykonuje swoje zawodowe obowiązki zdalnie. Taka forma pracy staje się coraz popularniejsza, nie tylko ze względu na wirusa. Coraz więcej osób decyduje się na pracę zdalną, ponieważ wiąże się to z oszczędnością czasu oraz pieniędzy, które trzeba wykorzystać na dojazd.
 
Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, jak sprawnie i bezpiecznie pracować zdalnie. Jeżeli poradnik okaże się dla Ciebie za mało szczegółowy — chętnie dobierzemy, a także wdrożymy dla Ciebie narzędzia do bezpiecznej i prostej pracy z domu.
 

Praca w chmurze – ułatwienie dla Twojego biznesu!

 
Niezbędnym narzędziem, które ułatwi Twoją pracę z domu, jest chmura zewnętrzna. Oferuje ona kilka rozwiązań – najbardziej popularnymi modelami są:
 

  • praca w chmurze na narzędziach zewnętrznych,

 

  • praca w chmurze poprzez tunel VPN.

 
Narzędzia te często są łączone ze sobą. Praca w chmurze ma swoje niewątpliwe zalety, a główną z nich jest brak potrzeby utrzymywania infrastruktury sieciowej i serwerowej w firmie. Wielu dostawców usług internetowych takich jak Google, oferuje bezpłatne, całkiem pojemne wirtualne dyski. Dzięki temu w każdej chwili masz dostęp do swoich materiałów, jak również możesz wymieniać dokumenty z innymi użytkownikami. Pamiętaj jednak, że Twoje dane zostają powierzone firmie zewnętrznej! Istotnym aspektem na który należy zwrócić uwagę, jest fakt, że w przypadku braku dostępu do sieci, nie masz możliwości dostania się do swoich plików.
 
Podobnie jest w przypadku oprogramowań ERP czy CRM w chmurze. Wszyscy liczący się na rynku producenci oferują możliwość korzystania z bazy online w ramach zakupu licencji i aktualizacji, abonamentowo lub za dodatkową opłatą, która zależy np. od ilości użytkowników. Jest to wygodne narzędzie, jednak trzeba zwrócić uwagę na opłaty, które bywają wysokie. Aby pracować na oprogramowaniu komfortowo, niezbędny jest dostęp do szybkiego internetu – dlatego pamiętaj, że internet mobilny może okazać się niewystarczającym rozwiązaniem do sprawnej i szybkiej pracy zdalnej.
 

Czy praca w chmurze zewnętrznej jest rozwiązaniem bezpiecznym?

 
Tak, pod warunkiem, że logujesz się do swoich zasobów silnym hasłem, którego nikomu nie udostępniasz. Najlepszym zabezpieczeniem jest dwuetapowe logowanie. Zalecamy zawsze tworzenie lokalnej kopii zasobów zawartych w chmurach.
 

Własna chmura dla Twojego bezpieczeństwa

 
Wiele firmy woli utrzymywać dane na swoich serwerach i dyskach sieciowych – co w takim przypadku? Nasz zespół przychodzi z pomocą w rozwiązaniu bezpiecznego dostępu zdalnego poprzez tunel VPN. Wymagane jest stabilne łącze internetowe po stronie sieci firmowej, najlepiej ze stałym adresem IP i router. Proponujemy rozwiązania Mikrotik i SecurePoint, na których zostanie skonfigurowany dostęp dla użytkowników.
 

Co oznacza tunel VPN? Czy jest to skomplikowane rozwiązanie?

 
praca z domu z servecom - tunel VPNTo połączenie, które tworzy zamknięty kanał pomiędzy urządzeniem użytkownika a siecią firmową. Rozwiązanie to jest w pełni bezpieczne i szyfrowane, dodatkowo pozwala na skonfigurowanie różnych poziomów zabezpieczeń – zależnie od wymaganego poziomu bezpieczeństwa i posiadanego sprzętu.
 
Po wykonaniu prawidłowej konfiguracji użytkownik otrzymuje dane dostępowe, którymi łączy się np. z domu ze swoją siecią firmową poprzez jedno kliknięcie połączenia i wpisanie hasła. W tym momencie może już korzystać ze wszystkich zasobów sieci firmowej. W przypadku serwera polecamy łączenie się za pomocą usługi pulpitu zdalnego RDP – dzięki czemu przekazywany jest jedynie obraz serwera i połączenie, które nie wymaga bardzo szybkiego łącza internetowego. Dane można przechowywać na dyskach sieciowych NAS. Najlepsze mogę okazać się rozwiązanie proponowane przez Synology oraz QNAP. Taki dysk to tak naprawdę własna chmura, która działaniem przypomina dysk Google. Jedynym ograniczeniem, które posiada to narzędzi to pojemność, która zależy od dokonanego wyboru podczas zakupu oraz szybkość łącza internetowego.
 
Jeżeli umożliwiasz pracę zdalną pracownikom, pamiętaj o ograniczeniach w prawach dostępu dla użytkowników do określonych zasobów oraz bezpieczeństwie danych. Tutaj z pomocą może przyjść oprogramowanie antywirusowe z centralną konsolą zarządzania np. ESET Endpoint Security, które pozwala zastosować na komputerach ograniczenia takie, jak blokada gniazd USB dla pendrive’ów, zmiana ustawień systemowych, czy ograniczenie w instalowaniu i korzystaniu z określonych aplikacji i stron internetowych.
 

Ułatw pracę zdalną pracownikom!

 
Pandemia wirusa zaskoczyła Cię? Twoja firma nie jest przygotowana na pracę z domu? Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałeś twierdząco, sprawdź ofertę Servecom!
 
Oferujemy wynajem laptopów zarówno dla firm, jak i osób indywidualnych. Jeżeli zakup sprzętu na krótki okres jest dla Ciebie dużym wydatkiem, na który chwilowo nie możesz sobie pozwolić, a potrzebujesz mobilnego sprzętu dla swoich pracowników, aby mogli pracować zdalnie, możesz skorzystać z naszej szerokiej oferty na wynajem laptopów oraz innego sprzętu IT.
 
Servecom oferuje Ci wynajem krótkoterminowy i długoterminowy, w zależności czy potrzebujesz sprzętu na dzień, czy na kilka miesięcy. Szeroki wybór nowoczesnego sprzętu klasy biznes uznanych producentów, tj. Lenovo, HP czy Dell, niskie ceny, już od 9 zł za dzień! Nasza firma zapewnia indywidualną wycenę, która zależy od parametrów laptopa, ilości wypożyczanego sprzętu, a także od okresu wynajmu.
 
Wszystkie laptopy posiadają legalne licencje na system operacyjny Windows oraz wyposażone są w zasilacze. Każdy sprzęt jest sprawdzany, testowany oraz przygotowany zgodnie z potrzebami klienta. Dodatkowym atutem, który wyróżnia nas na rynku, jest możliwość zainstalowania pakietu Office 365 Business już od 2 zł za dzień pracy!
 

Skorzystaj z oferty Servecom

 
Z dzisiejszego artykułu dowiedziałeś się, jakich elementów potrzebujesz, bądź potrzebują Twoi pracownicy do pracy zdalnej. Wiesz już, czym różni się dysk wewnętrzny od chmury zewnętrznej oferowanej przez wielkie korporacje. Jeżeli potrzebujesz laptopa do pracy – skorzystaj z naszej oferty. Zapraszamy Cię też do subskrybowania naszego kanału na YouTube, dzięki któremu dowiesz się, jakiej elektroniki potrzebujesz!
 

Możliwość komentowania została wyłączona.