Serwery – najbardziej popularne rozwiązania

Serwery – najbardziej popularne rozwiązania

Publikacja: Autor: servecom - Komentarze: 0

Serwery sieciowe – z czym to się je?

 
W tym artykule, poświęconym serwerom, skupmy się na podstawowym zagadnieniu – czym różnią się najpopularniejsze obudowy serwerowe? Występują one w trzech rodzajach – tower, rack oraz blade. Każdy ma swoje wady i zalety, więc sprawdzą się w innych typach przedsiębiorstw. Bardzo istotne jest dobranie odpowiedniego typu obudowy. Przełoży się to na ergonomię – umieścimy pożądaną ilości urządzeń na mniejszej przestrzeni.
 

Prawie jak zwykły komputer stacjonarny…

 
Pierwszym typem obudowy jest tower. Ten typ obudowy przypomina z wyglądu obudowę zwykłego komputera stacjonarnego i jest to najbardziej optymalny wybór dla administratorów centrów danych w małych przedsiębiorstwach. Przeważnie jednak są to dosyć duże i niezbyt poręczne serwery. Ich wymiary utrudniają umiejscowienie w przepełnionym najróżniejszymi urządzeniami, stale rozwijającym się centrum danych. Niewątpliwą zaletą serwerów typu tower można uznać możliwość zamontowania dodatkowych komponentów, takich jak na przykład dodatkowe dyski twarde, chłodzenie czy zasilacz.
 

Zyskaj miejsca z serwerem kasetowym

 
Kolejnym typem obudowy, na który warto zwrócić uwagę w tym artykule, jest blade. Jest to rozwiązanie zajmujące niewiele miejsca. Interfejs sieciowy oraz zasilanie są wspólne dla wszystkich modułów. Takie rozwiązanie nazywa się serwerem kasetowym. Cechuje go zastosowanie wspólnego łącza, co pozwala na dodatkowe ograniczenie kosztów eksploatacji, zmniejszenie rozmiarów serwera oraz ułatwienie budowy całego rozwiązania sieciowego. Tego typu serwery montowane są w obudowach, które mogą zmieścić do 16 serwerów. Jest to naprawdę duża ilość, co zachęca do zainwestowania w to rozwiązanie klientów poszukujących wydajnych rozwiązań.
 

Szafy rackowe, serwery i akcesoria do serwerów - Servecom CzęstochowaSzafy rackowe – serwer dla najbardziej wymagających

 
Ostatnim najpopularniejszym rozwiązaniem, jest prezentowany na naszym kanalale YouTube serwer typu rack. Są to serwery przeznaczone do montażu w tak zwanych szafach rackowych. Idealnie sprawdzą się one w firmach większej oraz średniej wielkości, w których pojawiają się już nieco większe oczekiwania co do rozwiązań serwerowych. Największe zalety tego typu urządzeń to niewielkie wymiary i łatwość eksploatacji. Dzięki ergonomii serwery te zajmują niewiele miejsca i ułatwiają optymalne zagospodarowanie przestrzeni. Instalacja produktów staje się łatwiejsza, tak samo jak ich obsługa przez wszystkich zaangażowanych pracowników firmy. Produkty typu rack dostępne są w kilku wielkościach. Z pewnością zadowoli to nawet najbardziej wymagających Klientów zajmujących się administrowaniem i rozwijaniem centrów danych w większych firmach. Kolejną zaletą tego rodzaju obudowy jest zintegrowanie w każdym module indywidualnego systemu chłodzenia i zasilacza – dzięki temu rozwiązany zostaje problem odprowadzania ciepła czy doprowadzania stałego źródła energii do skomplikowanego zbioru wydajnych urządzeń, jakimi są serwery przeznaczone do użytku profesjonalnego.
 

Który serwer sieciowy będzie idealny dla mojej firmy?

 
Podsumowując, wśród trzech najpopularniejszych typów serwerów każdy z Klientów powinien wybrać jeden, którego eksploatacja i rozbudowa będzie najbardziej korzystna dla danego przedsiębiorstwa. Prezentowany w naszym materiale video na YouTube serwer rack będzie idealna dla użytkownika, którym zależy na oszczędności miejsca w centrum danych oraz możliwościach stałego rozbudowywania szaf serwerowych. Zobacz ofertę na szafy rackowe w naszym sklepie.
 

Dodaj komentarz