Wybieramy kamerkę internetową — sprawdź, na co zwrócić uwagę przed zakupem!

Wybieramy kamerkę internetową — sprawdź, na co zwrócić uwagę przed zakupem!

Publikacja: Autor: servecom - Komentarze: 0

 

Zamknięcie biur na kilka miesięcy oraz wszechobecny lock down, wpłynęły na zmianę trybu wykonywanych przez nas obowiązków zawodowych. Praca zdalna zmusiła nas do używania nowych narzędzi do konferencji biznesowych oraz spotkań towarzyskich — miejscem tych spotkań stało się nasze domowe biuro. Dzięki dobrze rozwiniętej technologii mogliśmy, bez poważniejszych problemów, zmienić dotychczasowe miejsca pracy. Meetingi online stają się naszą codziennością, co jednak zrobić, żeby były one komfortowe oraz przebiegały bez zakłóceń?

 

Często się zdarza, że użytkowany przez Ciebie laptop czy smartphone, nie oferuje wystarczającej jakości rejestrowanego obrazu. Jeżeli jesteś bardziej wymagającym użytkownikiem, wiesz, że zintegrowane technologie nie są wystarczające, aby cieszyć się płynnym nagrywaniem o dobrej jakości. Rozwiązaniem tego problemu będzie kamera internetowa. Jednak jaką kamerkę kupić? Odpowiedź na to istotne pytanie znajdziesz w naszym najnowszym poradniku. Z artykułu Servecom dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupu kamerki internetowej!

 

Dlaczego warto kupić kamerę internetową

 

W obecnych czasach coraz chętniej wykorzystujemy wideo-komunikatory. Stały się one miejscem spotkań, nie tylko towarzyskich, ale również pracowniczych — wideo-konferencje to teraz jedna z popularniejszych form komunikacji w firmach. Popularyzacja wideo chatów wpłynęła na znaczne wzrosty przedsiębiorstw zajmujących się produkcją kamer internetowych. Sprzedawane przez nich sprzęty stały się dla wielu osób niezbędnym akcesorium w codziennej pracy.

 

Jeżeli zależy Ci na obrazie o dobrej jakości — zdecyduj się na zakup kamerki internetowej. Urządzenie to świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach o słabym oświetleniu, gdzie zintegrowane kamerki laptopa czy smartphone nie dają rady. Szczególnie warto zainteresować się modelami, które umożliwiają nagrywanie obrazu w jakości Full HD. Warto wiedzieć, że nie tylko jakość obrazu jest lepsza w takiej kamerze, ale również płynność — zwłaszcza kiedy urządzenie daje możliwość rejestrowania obrazu w 60 kl./sekundę. Nie bez znaczenia dla jakości obrazu są również możliwości konfiguracji obrazu oraz regulacja ostrości. Na jakie elementy jeszcze zwrócić uwagę?

 

Kamera internetowa — na jakie funkcje zwrócić uwagę?

 

Kupując kamerkę internetową, dostępny będziesz miał wybór spomiędzy dwóch kategorii cenowych: tańszych, które można kupić do 150 złotych, oraz droższych, w przedziale pomiędzy 150, a 400 złotych. Tanie kamery zazwyczaj oferują obraz o jakości HD, podczas gdy droższe modele nagrywają w Full HD, a niektóre nawet w 4K. To jedna z podstawowych różnic pomiędzy urządzeniami.

 

Szukając sprzętu do codziennych wideo chatów, wystarczy jakość obrazu HD. Jeżeli jednak chcesz tworzyć webinary, czy streamować w internecie — niezbędna dla Ciebie będzie jakość nagrywania w rozdzielczości Full HD. Pamiętaj, że wraz z bardziej zaawansowanym technologicznie sprzętem, dostajesz również lepszy mikrofon. W tańszych modelach wbudowany jest zazwyczaj mikrofon monofoniczny, podczas gdy droższe mają pełne stereo, a niektóre modele nawet zostają wyposażone w mikrofony kierunkowe.

 

Rozdzielczość obrazu oraz rodzaj mikrofonu to nie wszystko – sprawdź na co jeszcze musisz zwrócić uwagę:

 

 

  • Łączność bezprzewodowa

 

 

W dobie bezprzewodowej łączności, ograniczenie w postaci kabla wydaje się zbyteczne. Postaw na kamerę bezprzewodową, która wyposażona jest w moduł Bluetooth. Takie urządzenie to duża wygoda, ponieważ możesz umieścić ją w dowolnym miejscu. Nie sprawi Ci trudności również przemieszczanie się podczas rozmowy — kamerka jest mobilna i możesz zabrać ją, gdzie tylko zechcesz. Przeszkodą w przypadku łączności przez Bluetooth są problemy z zakłóceniami w transferze. Alternatywą dla kamerek Bluetooth są urządzenia internetowe z WiFi, które równie dobrze sprawdzają się podczas chatów online.

 

  • Regulacja ostrości

 

Kupując kamerkę, koniecznie należy zwrócić uwagę na ostrość obrazu, która związana jest z optyką urządzenia. Obecnie dostępne są trzy regulacje ostrości.

 

Autofocus — najwygodniejszy dla użytkownika. Kamera w tym trybie sama dostosowuje ostrość obrazu, skupiając się na obiekcie znajdującym się na środku ekranu.

 

Focus free — to stała ostrość, której nie można regulować, ale nie oznacza to, że obraz jest zamazany. Ostrość ustawiana jest tak, że dobrze widoczne są obiekty umiejscowione w średniej oraz dalekiej odległości od zamontowanego urządzenia. Problemem będą obiekty blisko kamerki — możliwe, że będą zamazane.

 

Manualna regulacja — występuje najczęściej w tańszych modelach. W przypadku takiej kamerki samemu trzeba zadbać o jakość obrazu. Ręczna regulacja następuje zazwyczaj poprzez przekręcanie odpowiednio umiejscowionego pierścienia przy obiektywie. Kupując sprzęt o tego typu regulacji ostrości, należy zwrócić uwagę na rodzaj oraz miejsce pokrętła do ręcznej regulacji. Tego typu kamerki sprawdzą się do rozmów, które prowadzimy w jednym miejscu oraz podobnej odległości — np.: wideo konferencje.

 

 

  • Podczerwień

 

 

Jeżeli chcesz nagrywać filmiki nocą lub późnym wieczorem — warto pomyśleć o kamerze umożliwiającej rejestrację obrazu w ciemności. Kamerka wyposażona w podczerwień emituje światło podczerwone, które pozwala na nagrywanie nawet w całkowitej ciemności. Musisz pamiętać, że zasięg takiej kamery najczęściej nie przekracza 2 metrów.

 

  • Płynność obrazu

 

Optymalna płynność, która umożliwia bezproblemowe rejestrowanie obrazu, wynosi co najmniej 30 klatek na sekundę. Przed zakupem musisz jeszcze sprawdzić, czy podana w specyfikacji ilość klatek odnosi się do wszystkich obsługiwanych rozdzielczości.

 

Ile powinna kosztować kamera internetowa?

 

Kamerki internetowa są dostępne w sklepie Servecom już od kilkudziesięciu złotych. Najdroższe modele to wydatek ponad 400 złotych. Wiele osób zastanawia się, czym właściwie te urządzenia się od siebie różnią oraz ile wydać, aby być zadowolonym z osiąganych rezultatów. Pamiętaj, że najważniejsze są osiągi urządzenia — diabeł tkwi w szczegółach. Kamery o niższych cenach są zazwyczaj wykonane z porządnych materiałów, a ich często futurystyczna konstrukcja bywa zaskakująca, jednak w większości nie są one w stanie zapewnić wysokiej jakości obrazu, szczególnie przy słabym oświetleniu. Gorszej jakości optyka, w połączeniu ze słabej jakości zamontowanym wewnątrz sensorem, nie sprosta oczekiwaniom wielu osób.

 

W przypadku tańszych modeli kamer internetowych nie można oczekiwać jakości obrazu na poziomie 60.kl./sekundę. Najczęściej takie urządzenia pozwalają jedynie na rejestrowanie obrazu w standardzie 24 kl./sekundę, co dla wielu może okazać się niewystarczające. Kupując tańsze urządzenie, należy pamiętać, że trudne warunki oświetleniowe mogą sprawić, że obraz będzie nagrywany z mniejszą szybkością klatek na sekundę. Wiedz, że kamera internetowa to sprzęt do wieloletniego użytku. Mimo że technologia idzie do przodu — jeżeli teraz kupisz wysokiej klasy urządzenie, wiedz, że posłuży Ci przez najbliższych kilka lat.

 

Zakup kamery internetowej w Servecom

 

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem kamery internetowej — skorzystaj z oferty Servecom! W naszym sklepie znajdziesz zarówno tańsze urządzenia, jak i te lepszej klasy. Jeżeli chcesz skorzystać z fachowej wiedzy naszych ekspertów od elektroniki — skontaktujskontaktuj się z Servecom! W ofercie sklepu Servecom znajdziesz nową ipoleasingową elektronikę oraz urządzenia do biura.

 

Jeżeli potrzebujesz pomocy przy wyborze sprzętu elektronicznego —zapraszamy do naszego sklepu! Śledź naszkanał na YouTube i bądź na bieżąco z naszymi relacjami!

 

Dodaj komentarz