Czy opłaca się kupić monitor poleasingowy?

Czy opłaca się kupić monitor poleasingowy?

Publikacja: Autor: servecom - Komentarze: Możliwość komentowania Czy opłaca się kupić monitor poleasingowy? została wyłączona

Monitor to jeden z podstawowych elementów zestawu PC – bez niego nie sposób korzystać z komputera. Nowe monitory renomowanych producentów to wydatek oscylujący nawet wokół czterocyfrowych kwot. Alternatywą są monitory poleasingowe oferowane w wyjątkowo atrakcyjnych cenach, przetestowane i pewne w działaniu. To doskonała propozycja dla każdego, kto tanim kosztem chce nabyć bardzo dobrej jakości sprzęt IT. 

Co to jest monitor poleasingowy?

Monitor poleasingowy to – najogólniej rzecz ujmując – sprzęt, który przez dwa lub trzy lata wykorzystywano w firmie. To najczęściej monitory, które brano w leasing i po upływie okresu leasingowego przedsiębiorca nie decydował się na wykup sprzętu. Duże korporacje po okresie leasingu oddają sprzęt i wymieniają na nowy, dzięki czemu nie muszą utrzymywać działu serwisu. W ten sposób optymalizują koszty, a nowi użytkownicy takich laptopów mogą cieszyć się wysokiej jakości sprzętem, płacąc za niego mniej.

Praktycznie jednak takie monitory wciąż są w doskonałej kondycji i posłużą kolejnemu użytkownikowi przez wiele lat. Zamiast wyrzucać sprzęt lub pozbywać się monitorów za bezcen, firmy oferują je jako urządzenia poleasingowe. Korzystają na tym obie strony – sprzedający i kupujący. Nabywca, czyli konsument, może stać się właścicielem bardzo dobrej jakości dwu- lub trzyletniego monitora za ułamek jego wartości. 

Czy monitory poleasingowe są sprawne?

Część osób obawia się zakupu używanego sprzętu IT, ponieważ produkty używane błędnie utożsamiane są z wadami lub gorszą jakością. Nic bardziej mylnego! Każdy oferowany przez nas monitor poleasingowy jest dokładnie sprawdzany – odkupujemy wyłącznie w pełni sprawny sprzęt legalnego pochodzenia. Monitory poleasingowe oferowane w naszym sklepie wciąż wykazują rewelacyjne parametry i wysoką wydajność pracy. Najczęściej były użytkowane do typowej pracy biurowej, gdzie nie wymaga się wyjątkowej głębi kolorów czy dynamiki obrazu. Są jednak takie monitory, które służyły grafikom lub architektom podczas intensywnej eksploatacji. Ich parametry klasyfikują ten typ monitorów wśród najwyższej półki urządzeń, a mimo to potrafią być nawet trzykrotnie tańsze od nowych modeli. Przed wystawieniem oferty sprzedaży, każdy monitor jest dokładnie testowany. Do sprzedaży trafia sprzęt całkowicie sprawny i gotowy do działania. Ewentualne mankamenty dotyczą zarysowań na obudowie, co w żaden sposób nie wpływa na jakość pracy i komfort eksploatacji sprzętu.

Co więcej, kupując monitor poleasingowy możesz też liczyć na gwarancję – w naszym sklepie udzielamy dwuletniej gwarancji klientom indywidualnym i rocznej klientom firmowym. W obu przypadkach gwarancję można wydłużyć do 3 lat. 

Czy warto kupić monitor poleasingowy?

Nie ma wątpliwości, że kupno monitora poleasingowego to świetna okazja zarówno dla osób prywatnych, jak i firm, które chcą jednorazowo rozliczyć koszty zakupu. Niekwestionowanym atutem tego rozwiązania jest cena – wystarczy kilkaset złotych, by stać się właścicielem sprzętu w bardzo dobrym stanie. Ważna jest również pewność, że monitor jest w pełni sprawny i nie zaskoczy nowego właściciela niespodziewanymi awariami. Dość nieoczywistym, ale niemniej ważnym aspektem zakupu monitora poleasingowego jest ochrona środowiska. Wybór monitora poleasingowego zamiast kupno nowego i zutylizowanie używanego sprzętu pomaga zmniejszyć ślad węglowy. 

Krótko podsumowując, zdecydowanie warto wybrać monitor poleasingowy. To doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących oszczędności, jak również dla firm, fundacji i start-upów, gdzie każda złotówka jest na wagę złota. Nasi specjaliści z chęcią odpowiedzą na pytania, jak również pomogą w wyborze najlepszego sprzętu dopasowanego do potrzeb i budżetu.

Możliwość komentowania została wyłączona.