Co to znaczy, że laptop jest poleasingowy?

Co to znaczy, że laptop jest poleasingowy?

Publikacja: Autor: servecom - Komentarze: Możliwość komentowania Co to znaczy, że laptop jest poleasingowy? została wyłączona

Laptopy poleasingowe to sprzęty klasy biznes, które były używane w firmach przez określony czas, po czym ponownie trafiły do sprzedaży. Często nie ustępują jakością sprzętom nowym, jednocześnie są od nich istotnie tańsze. Czym dokładnie jest laptop poleasingowy i dlaczego warto rozważyć jego zakup?

Laptop poleasingowy – definicja

Jak już wspomnieliśmy laptopy poleasingowe to urządzenia, które były przedmiotem leasingu. Trafiły do firmy jako sprzęt nowy, a po wygaśnięciu umowy leasingowej wróciły do sprzedaży. Zwykle są używane w przedsiębiorstwach nie dłużej niż 2-3 lata. To relatywnie krótki czas, dlatego urządzenia te mogą działać równie sprawnie jak laptopy nowe.

Zaletą sprzętów poleasingowych jest dodatkowo fakt, że były użytkowane w warunkach, które sprzyjają zachowaniu najwyższej jakości produktów. Najczęściej pracują kilka dni w tygodniu przez 8 godzin, nie instaluje się na nich szkodliwego oprogramowania, nie przegrzewa i nie eksploatuje nadmiernie w żaden inny sposób.

Z tego względu laptopy poleasingowe stanowią osobną kategorię produktów – nie są po prostu sprzętami używanymi. Te drugie mają różną historię, a przez to są sprzedawane w różnym stanie.

Przeczytaj także: Laptopy powystawowe a poleasingowe – czym się różnią?

Dlaczego laptop poleasingowy, a nie inny sprzęt używany?

Laptopy poleasingowe to specyficzna kategoria sprzętów używanych. Oprócz tego, że były użytkowane w sposób, które zabezpieczał je przed nadmiernym zużyciem, mają też zwykle wzmocnione parametry. Firmy niemal zawsze wybierają komputery klasy biznes. W przypadku laptopów są to urządzenia, które:

  • są przystosowane do długotrwałego bezawaryjnego działania,
  • mają mocne podzespoły – są w stanie obsługiwać zaawansowane programy, np. do projektowania lub prowadzenia skomplikowanych analiz danych, 
  • często są wyposażone w profesjonalny wariant systemu operacyjnego (np. Windows Professional, który oferuje więcej możliwości zabezpieczeń).

W praktyce oznacza to, że kupując laptop poleasingowy, otrzymujesz często sprzęt o bardzo wysokich parametrach (do dotyczy procesora, pamięci RAM, karty graficznej i dysku twardego). Jednocześnie laptopy poleasingowe są istotnie tańsze niż sprzęty nowe o takiej samej specyfikacji – często bez istotnej różnicy w jakości działania.

Sprzęt poleasingowy to bardzo często sprzęt wyższej jakości niż sprzęt nowy oferowany w tej samej cenie. Dlatego w wielu przypadkach zakup używanego laptopa poleasingowego będzie bardziej opłacalne niż zakup nowego w podobnym budżecie.

Jak bezpiecznie kupić laptop poleasingowy?

Sprzęty poleasingowe mają jeszcze jedną przewagę nad „zwykłymi” używanymi. Kupując je w profesjonalnym sklepie komputerowym, otrzymujesz gwarancję, na takich samych zasadach jak przy zakupie sprzętu nowego. Dla przykładu, w SERVECOM oferujemy 2 lata gwarancji klientom indywidualnym i rok przedsiębiorcom. W obu przypadkach gwarancję można wydłużyć o dwa kolejne lata.

Laptopy poleasingowe, zanim znajdą się w sklepie, przechodzą dokładne testy. Sprawdzamy wszystkie podzespoły, czyścimy sprzęt, a jeśli zajdzie taka potrzeba – wymieniamy niesprawne elementy.

Wszystko to sprawia, że jako klient otrzymujesz gwarancję sprawności sprzętu. Pamiętaj też, że sprzęt kupowany online w sklepie prowadzącym działalność gospodarczą, możesz zwrócić przez określony czas, jeśli z jakichś powodów nie spełni Twoich oczekiwań. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę, kupując sprzęt poleasingowy?

Laptop poleasingowy to zawsze sprzęt całkowicie sprawny – dokładnie przetestowany, bez usterek i gotowy do działania. Ewentualne ślady użytkowania mogą dotyczyć stanu wizualnego obudowy. Na tej podstawie laptopy dzieli się na klasy. Klasa A oznacza brak wad wizualnych lub bardzo nieznaczne ślady użytkowania. Laptopy tej klasy często odpowiadają wyglądem produktom nowym. Z kolei klasa B to sprzęty z niewielkim wadami wizualnymi np. ryski na obudowie lub matrycy, przetarcia obudowy (jednocześnie w dalszym ciągu w pełni sprawne technicznie).

Przeczytaj więcej: Co oznaczają klasy laptopów poleasingowych?

Chcesz kupić laptop poleasingowy? Sprawdź najczęściej zadawane pytania

Co oznacza termin laptop poleasingowy?

Laptop poleasingowy to urządzenie, które było wcześniej używane przez firmę lub instytucję w ramach umowy leasingowej, i zostało sprzedane po jej zakończeniu. Najczęściej są to urządzenia klasy biznes, o mocnych parametrach, przystosowane do pracy z wymagającymi programami.

Ile lat mają laptopy poleasingowe?

Czas użytkowania laptopów poleasingowych może być różny – zazwyczaj wynosi jednak od 6 miesięcy do dwóch lat. Zależy to od długości umowy leasingowej oraz polityki firmy, która je użytkowała.

Jakie są główne różnice między laptopem poleasingowym a nowym?

Główną różnicą jest fakt, że laptopy poleasingowe były już używane, co zwykle oznacza niższą cenę oraz potencjalne niewielkie ślady użytkowania. Sprzęty te często oferują dobry stosunek jakości do ceny.

Czy zakup laptopa poleasingowego jest bezpieczny?

Zakup laptopa poleasingowego może być bezpieczny, jeśli dokonuje się go u profesjonalnego sprzedawcy, który oferuje gwarancję i dokonuje dokładnej oceny technicznej urządzenia.

Jakie są zalety kupowania laptopów poleasingowych?

Zaletami są niższa cena w porównaniu do nowych modeli, często bardzo dobra specyfikacja techniczna oraz aspekt ekologiczny wynikający z ponownego wykorzystania sprzętu.

Czy laptopy poleasingowe mają gwarancję?

Dobre sklepy oferują laptopy poleasingowe z gwarancją, udzielaną na takich samych zasadach jak gwarancja na produkty nowe.

Jak sprawdzić stan techniczny laptopa poleasingowego przed zakupem?

Należy zwrócić uwagę na stan wizualny, sprawdzić działanie wszystkich portów i klawiszy, a także poprosić o informacje o ewentualnych naprawach i wymianach części. Kupując sprzęt online, możesz poprosić o dodatkowe zdjęcia lub prezentację urządzenia w formie wideokonferencji.

Czy istnieją specjalne czynniki, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie laptopa poleasingowego?

Przed zakupem warto zwrócić uwagę na ogólny stan techniczny, historię serwisową, specyfikację techniczną, a także na to, czy laptop jest sprzedawany z systemem operacyjnym i czy posiada wszystkie niezbędne akcesoria.

Czy laptopy poleasingowe są odpowiednie do gier lub innych wymagających zadań?

To zależy od specyfikacji technicznej konkretnego modelu, jednak zaletą laptopów poleasingowych jest fakt, że są to najczęściej sprzęty klasy biznes, przystosowane do wymagającej pracy. Oferują zwykle dobry procesor, kartę graficzną i pamięć RAM.

Jakie są typowe ślady użytkowania, których można się spodziewać przy laptopach poleasingowych?

Duża część takich sprzętów nie posiada żadnych śladów użytkowania. Ewentualne ślady to 

drobne rysy na obudowie, ślady na klawiaturze lub touchpadzie.

Jakie inne sprzęty poleasingowe warto kupić?

W sklepach komputerowych oferujących laptopy poleasingowe znajdziesz też monitory używane, komputery stacjonarne i akcesoria. W ofertach takich sklepów dostępne są również drukarki, skanery i wiele innych urządzeń przydatnych w biurze lub w domu.

Możliwość komentowania została wyłączona.