Czy warto oddać laptopa do czyszczenia na profesjonalny serwis?

Czy warto oddać laptopa do czyszczenia na profesjonalny serwis?

Publikacja: Autor: servecom - Komentarze: Możliwość komentowania Czy warto oddać laptopa do czyszczenia na profesjonalny serwis? została wyłączona

Dlaczego laptop wymaga regularnego czyszczenia i konserwacji?

 

Twój laptop znacznie wolniej pracuje niż kilka tygodni temu? Zdarza się samoczynny reset? Wykonując najprostsze operacje ciężko położyć notebooka na kolanach, nawet przez chwilę, przez wysoką temperaturę urządzenia? Te objawy zachowania Twojego laptopa to najprawdopodobniej oznaka zabrudzonego układu chłodzenia. Nie należy tego bagatelizować gdyż takie zaniedbanie może spowodować całkowite uszkodzenie sprzętu lub jakiegoś podzespołu. Wysoka temperatura nie jest dobra dla żadnego elementu notebooka oraz baterii.

 

Kiedy nadejdzie najwyższy czas, by zadbać o swojego laptopa?

 

Czyszczenie i serwis laptopów i komputerów w ServecomW laptopach wentylator pracuje okresowo – jest uruchamiany wyłącznie wtedy gdy temperatura układu chłodzenia znacznie wzrośnie. Zabrudzony i zatkany kurzem układ wymusza na wentylatorze częstsze uruchamianie. Poza krótszym czasem pracy na baterii (zużywanym przez wentylator) układ chłodzenia nie może skutecznie wychłodzić podzespołów. Praca wentylatora mianowicie ma na celu wymuszenie cyrkulacji powietrza wewnątrz urządzenia. Zatkane kurzem żebrowane konstrukcje układu chłodzenia skutecznie utrudnia ten proces, a nawet uniemożliwia. Wszystko to może się skończyć uszkodzeniem pamięci RAM lub dysku twardego.

 

Podzespoły takie jak procesor czy karta graficzna posiadają specjalne zabezpieczenie, które w momencie podwyższonej temperatury wymuszają restart lub wyłączenie urządzenia. Nie należy bagatelizować tego zjawiska – jest to pierwszy, najpoważniejszy objaw, że coś złego zaczyna się dziać z naszym notebookiem. Także zawieszanie systemu, bez wymuszenia resetu, związane jest z przegrzaniem – urządzenie „zwalnia” taktowanie CPU czy GPU, by nie dopuścić, do przegrzania, co powoduje zawieszenie się systemu. Dodatkowo, często przez niestabilną pracę układów szwankuje przenoszenie danych między dyskiem twardym a np. pendrive`em czy nagrywanie płyt CD/DVD co uniemożliwia późniejsze odtwarzanie pożądanych materiałów.

 

Czy warto oddać laptopa do czyszczenia na profesjonalny serwis?

 

Okresowa konserwacja laptopa to niestety nie tylko przedmuchanie układu chłodzenia sprzężonym powietrzem. By zrobić wszystko poprawnie i dokładnie i mieć pewność, że wszystko działa z odpowiednią wydajnością należy dokonać demontażu układu chłodzenia, wyczyścić odpowiednio, po czym wymyć i osuszyć. Należy uważać oczywiście, by nie uszkodzić obudowy w czasie dostawania się do podzespołów. Dochodzi do tego wymiana pasty termo-przewodzącej oraz taśmy pod nagrzewającymi się układami. Taśma i pasta jest jak oleju samochodowy – należy wymienić regularnie, bo z czasem zmniejsza się ich efektywność. W Servecom.pl oferujemy serwis sprzętu komputerowego – pomożemy Ci przywrócić swojego laptopa do pełni wydajności. Możesz być spokojny, że obudowa laptopa nie zostanie uszkodzona przy demontażu, a cała usługa zostanie wykonana dokładnie. Jako długoletni sprzedawca sprzętu poleasingowego posiadamy olbrzymie doświadczenie w konserwacji używanych laptopów.

Możliwość komentowania została wyłączona.