Laptop do pracy zdalnej – jaki wybrać i czym się kierować przy jego wyborze?

Laptop do pracy zdalnej – jaki wybrać i czym się kierować przy jego wyborze?

Publikacja: Autor: servecom - Komentarze: Możliwość komentowania Laptop do pracy zdalnej – jaki wybrać i czym się kierować przy jego wyborze? została wyłączona

Praca zdalna to obecnie standard w wielu firmach – również międzynarodowych. Możliwość wykonywania swoich obowiązków z domu daje nowe możliwości rozwoju osobom, które szukają lepszych warunków zatrudnienia, ale nie chcą zmieniać aktualnego miejsca zamieszkania. Aby pracować z domu, potrzebujesz sprawnego sprzętu. Jaki laptop do pracy zdalnej spełni dobrze swoje zadanie?

Jaki laptop do pracy zdalnej?

Dobre laptopy do pracy zdalnej cechuje płynna obsługa i bezproblemowa łączność z siecią internetową. Taki sprzęt powinien również ułatwiać korzystanie z programów i aplikacji wykorzystywanych w firmie oraz usprawniać komunikację – dlatego przy wyborze poza parametrami technicznymi znaczenie mają również funkcjonalności, takie jak: kamerka internetowa czy ekran o wysokiej rozdzielczości. Podstawowe kryteria obejmują jednak jakość wykonania poszczególnych podzespołów, których wspólne działanie przekłada się na szybkie i bezproblemowe korzystanie z laptopa. Na jakie parametry techniczne zwrócić uwagę przy zakupie laptopa do pracy z domu?

Laptop do pracy zdalnej – najważniejsze parametry

Dobry laptop do pracy na odległość umożliwia szybkie otwieranie maili, płynne przejścia pomiędzy poszczególnymi kartami otwartymi w przeglądarce czy pracę w programie przy jednoczesnym działaniu kilku aplikacji w tle. Jeśli nie chcesz, aby sprzęt co chwilę się zawieszał lub odmawiał posłuszeństwa, postaw na modele o wydajnym procesorze i dużej ilości pamięci RAM. W tym zakresie obecnie standardem jest wybór laptopa do pracy zdalnej o pojemności RAM na poziomie co najmniej 8 GB. Taką ilość znajdziesz m.in. w laptopie Lenovo Thinkbook 15 G4 Lenovo oraz DELL Latitude 3420. Warto dodać, że w dwóch modelach kości RAM zostały wykonane w technologii DDR4, co zwiększa wydajność sprzętu.

Poza procesorem i RAMem zwróć również uwagę na pojemność dysku. Jeśli przez Twój pulpit w czasie pracy codziennie przewija się mnóstwo dokumentów lub zdjęć, lepszym wyborem będzie laptop do pracy zdalnej o pojemności dysku SSD w zakresie 256 GB – 512 GB. W przypadku wykonywania zawodu grafika komputerowego lub obsługi programów związanych z edycją zdjęć i filmów zintegrowany układ graficzny może być niewystarczający. Jeśli zależy Ci na lepszych efektach grafik, wybierz laptopy nowe wyposażone w jedną z kart graficznych: NVIDIA GeForce RTX i AMD Radeon RX, Intel ARC. Bez znaczenia dla komfortu pracy nie pozostaje również rozdzielczość ekranu oraz wielkość monitora.

Laptop do pracy zdalnej a wielkość ekranu – na co zwrócić uwagę?

Ekran laptopa do pracy zdalnej ma kluczowe znaczenie w utrzymaniu komfortu pracy na wysokim poziomie – w szczególności, gdy Twoje obowiązki wiążą się z obsługą zaawansowanych narzędzi i programów. Im większa przekątna, tym większy ekran, dlatego warto zainteresować się modelami o przekątnej nie mniejszej niż 14″. Standardowo rozdzielczość 1920 × 1080 px w laptopie do pracy w warunkach domowych również powinna się sprawdzić.

Jeśli od sprzętu do pracy w domu wymagasz czegoś więcej i chcesz usprawnić przełączanie ekranu między otwartymi oknami aplikacji lub przeglądarki, pomyśl o zakupie monitora poleasingowego. Monitory poleasingowe to sprzęt w stu procentach sprawny, który był używany w trakcie trwania umowy leasingowej, ale ze względu na bardzo dobry stan techniczny ponownie wrócił do sprzedaży. Dzięki dokupieniu monitora zyskasz możliwość korzystania z dwóch ekranów (laptopa oraz dodatkowego monitora), co z pewnością zwiększy poziom Twojej satysfakcji z wykonywania obowiązków w zaciszu domowym.

Zalety laptopów do pracy zdalnej

Praca na odległość przy odpowiednim wyposażeniu stanowiska komputerowego w żaden sposób nie odbiega od warunków dostępnych w biurze. Laptop do pracy zdalnej zapewni Ci również większą mobilność, dzięki czemu możesz wykonywać obowiązki z każdego miejsca np. siedziby firmy, przestrzeni coworkingowej, czy kawiarni. Ponadto dostępny obecnie w sprzedaży sprzęt nie odbiega pod względem parametrów od tradycyjnych jednostek komputerowych, a przy tym zajmuje mniej miejsca.

Warto zaznaczyć, że wcale nie musisz inwestować w najnowszy sprzęt. Do pracy zdalnej w zupełności wystarczy Ci laptop używany, taki jak DELL 7390 z procesorem I5 lub T480S Lenovo Thinkpad klasy A.

Nowy czy poleasingowy – jaki laptop do pracy z domu?

Laptopy poleasingowe to urządzenia, które w czasie trwania umowy leasingu służyły w firmach przez maksymalnie okres 2-3 lat. Ze względu na brak wykupienia sprzętu przez przedsiębiorców wróciły do sprzedaży – w pełni sprawne i po dokładnej weryfikacji ich stanu technicznego. Są to laptopy serii biznesowych, które pochodzą od renomowanych producentów. Serie biznesowe obejmują laptopy przystosowane do ponadprzeciętnie długiego użytkowania, o solidnej obudowie i mocnych parametrach technicznych. Dzięki temu możliwa jest nawet bardzo intensywna komfortowa praca przez wiele lat.


Wśród używanych modeli warto wyróżnić sprzęty klasy biznes: laptopy poleasingowe DELL oraz laptopy poleasingowe Lenovo, które umożliwiają długi czas pracy na jednym naładowaniu i cechuje je wysoka wydajność. Wybrane modele tych producentów znajdziesz w ofercie naszego sklepu SERVECOM, a jeśli masz pytania dotyczące zakupu laptopa do pracy w domu – z przyjemnością odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię tematy.

Możliwość komentowania została wyłączona.