Laptop poleasingowy to strzał w 10-tkę!

Laptop poleasingowy to strzał w 10-tkę!

Publikacja: Autor: servecom - Komentarze: Możliwość komentowania Laptop poleasingowy to strzał w 10-tkę! została wyłączona

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem nowego laptopa i nie wiesz jaki model wybrać, to zatrzymaj się na chwilę i przeczytaj poniższy tekst zanim udasz się do sklepu po nowego laptopa za 1000-1500zł – często nowe nie znaczy lepsze, a to co potrafi zaoferować sprzęt poleasingowy może przekroczyć Twoje najśmielsze oczekiwania.

 

Na początek należy jednak rozpocząć od wyjaśnienia podstawowej różnicy pomiędzy laptopem używanym od przypadkowego sprzedawcy a laptopem poleasingowym z firmy która zajmuje taką sprzedażą. Laptop używany to taki, który był użytkowany przez bliżej nieokreślony okres czasu przez najczęściej prywatnego użytkownika a następnie jest sprzedawany dalej bez gwarancji, a nawet często świadomie z ukrytą wadą. Natomiast laptop poleasingowy również był użytkowany ale przez określony czas (zwykle 3 lata bo tyle trwa okres leasingu w korporacjach), a następnie trafił do Produkty firmy Dell - Servecom Częstochowaprofesjonalnej firmy zajmującej się przygotowywaniem laptopów do dalszej odsprzedaży. Tam został dokładnie sprawdzony, wyczyszczony, przetestowany ew. wymieniono w nim wszystkie elementy, które uległy zużyciu i na sprzęt otrzymują Państwo gwarancję (z reguły od 6 do 12 miesięcy). Warto także dodać że są to z reguły laptopy z najwyższych serii Lenovo Thinkpad T, Dell Latitude, HP Elitebook – te legendarne już marki i modele nie mają sobie równych pod względem jakości i wytrzymałości. które jako nowe kosztują nawet od 5-6 tyś a w najlepszych konfiguracjach nawet dużo więcej.

 

Następnie komputery poleasingowe są segregowane na podstawie Klas jakości (ang. „Grade”) czyli stopnia zużycia i stanu wizualnego. Komputery Klasy A posiadają stan wizualny praktycznie taki, jak nowe mogą być widoczne jedynie delikatne ślady użytkowania takie jak drobne ryski oczywiście są w 100% sprawne technicznie. Laptopy Klasy B to laptopy z defektami wizualnymi (najczęściej niewielkimi) mogą to być ukruszenia/ubytki obudowy, drobne pęknięcie na elemencie obudowy lub inne takie jak luźniejsze zawiasy, bad pixel na matrycy jednak jest to sprzęt w pełni sprawny technicznie z gwarancją – polecamy klientom którzy chcą zakupić taniej sprzęt o dobrych parametrach. Komputery Klasy C to już sprzęt do naprawy przykładowe usterki to wyłamane zawiasy, kreska na matrycy i inne uszkodzenia, przeznaczone na części dla serwisów, firm które posiadają zaplecze serwisowe i odnowią taki sprzęt ew. dla hobbystów.

 

Zalety laptopów poleasingowych to niewątpliwie:

 

• Atrakcyjna cena – komputery poleasingowe są znacznie tańsze, niż ich nowe odpowiedniki, często 3-letni sprzęt można kupić za 10-20% jego pierwotnej ceny. Co ciekawe, firmy oferujące sprzedaż tego typu sprzętu często ustalają niższe ceny, niż prywatni sprzedawcy,

• Znakomity stan techniczny – stosunek ceny do parametrów sprzętu jest bardzo korzystny i przemawia za sprzętem poleasingowym. W tak niskiej cenie nie znajdziemy bardziej wydajnego sprzętu. To znakomita informacja dla tych osób, które szukają czegoś więcej, niż tylko komputera do pracy czy przeglądania Internetu (chociaż i takie modele cieszą się dużą popularnością).

• Korzystne warunki gwarancji (z reguły 6/12 miesięcy) – tylko legalnie działające firmy zajmujące się dystrybucją komputerów poelasingowych udzielają gwarancji na sprzedany produkt.

 

Wszystko to sprawia, że laptopy poleasingowe są idealnym rozwiązaniem, które po prostu warto sprawdzić.

 

Podsumowując jeżeli mamy do wydania np. 1000zł na laptopa możemy kupić najtańszy laptop „marketowy” z procesorem o wydajności porządnego telefonu komórkowego i jakości wykonania pozostawiającej wiele do życzenia, lub za tą niewielką kwotę Możesz otrzymać zaskakująco solidny, wydajny, praktycznie niezniszczalny laptop poleasingowy, którego wartość rynkowa 3 lata temu wynosiła kilka razy więcej. Czy warto zatem inwestować w kolejny nowy laptop z takiego segmentu kiedy możesz mieć takie cudeńko? A studentów może zainteresować artykuł – Laptop dla studenta – jaki wybrać?

 

Na koniec jeszcze ciekawostka:

 

na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) również wykorzystuje się Lenovo Thinkpady T 🙂 Zatem, jeżeli są one niezawodne nawet w kosmosie, to dlaczego nie używać ich codziennie na Ziemii?
Sprawdź ofertę sprzętu poleasingowego w sklepie servecom.pl

http://www.servecom.pl/lenovo?text=thinkpad&category=131&producer[]=none&pricefrom=&priceto=

 

Możliwość komentowania została wyłączona.