Laptopy Apple – czy warto zmienić system?

Laptopy Apple – czy warto zmienić system?

Publikacja: Autor: servecom - Komentarze: 0

Najbardziej popularnym systemem operacyjnym w Polsce i na świecie jest Windows 10. W 2019 roku pod jego kontrolą pracowało ponad 800 milionów urządzeń. Zapowiada się, że jeszcze przez długi czas jego ugruntowana pozycja na rynku nie ulegnie zmianie. Co zrobić, jednak jeżeli znudził nam się Windows i chcemy go zmienić?

 

Świetną alternatywą dla popularnych laptopów z systemem operacyjnym od Microsoftu, stają się komputery Apple. Według szacunków Apple z systemu macOs korzysta już ponad 100 milionów użytkowników. Inny ekosystem może przynieść nieoczekiwany wzrost efektywności Twojej pracy. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czy komputery firmy z Cupertino są stworzone dla Ciebie!

 

Przesiadka na MacBooka? Przyszykuj się na duże zmiany!

 

System operacyjny Windows 10 zadebiutował w lipcu 2015 roku. Przez ponad rok od premiery użytkownicy mogli uaktualniać system z wersji Windows 7,8 oraz 8.1 za darmo. Nie wątpliwym minusem systemu Microsoftu są stosunkowo rzadkie aktualizacje – firma nie często udostępnia aktualizacje, które pomagają rozwiązywać niektóre błędy systemowe. Przeciwieństwem jest Apple, które często wydaje drobne aktualizacje wspomagające obsługę komputera. Większe zmiany w systemie operacyjnym czekają użytkowników MacBooków raz do roku – najczęściej jesienią, kiedy Apple udostępnia dużą aktualizację. Obecnie wszystkie uaktualnienia oferowane przez firmę z Cupertino są darmowe.

 

Interfejs oraz układ klawiatury komputerów Apple

 

Największą zmianą, która będzie czekała użytkowników postanawiających zmienić system operacyjny na macOs`a, mogą okazać się przyciski funkcyjne na klawiaturze. Zmiana wyglądu klawiatury może okazać się nie lada wyzwaniem dla nowych użytkowników. Popularne skróty klawiszowe (ctrl+c), trzeba będzie zamienić na (command+c). Zmiany może nie są wielkie, jednak nowym użytkownikom systemu macOs na początku z pewnością sprawią niemały kłopot.

 

Interfejs komputerów z nadgryzionym jabłkiem diametralnie różni się od znanego w Windowsie. Steve Jobs projektował komputery z myślą o dużej intuicyjności obsługi. Głównym miejscem w interfejsie MacBooków jest Dock, który znajduje się na dole ekranu. Tam znajdziesz skróty do zainstalowanych aplikacji oraz często używanych folderów. Uzupełnieniem Dock`a jest pasek menu, który znajduje się w górnej części ekranu. Tam znajdują się opcje oraz ustawienia otwieranej przez Ciebie aplikacji. Menadżerem plików na komputerach Apple jest Finder. Za wyszukiwanie w systemie odpowiedzialny jest Spotlight.

 

Bezpieczeństwo komputerów Apple

 

Urządzenia z nadgryzionym jabłkiem powszechnie są uważane za najbezpieczniejsze z dostępnych na rynku elektronicznym. Apple w swoich komputerach zaimplementował środki bezpieczeństwa, które pomagają systemowi walczyć z atakami przypuszczanymi przez złośliwe oprogramowania. Sprawia to, że atak przypuszczany na komputer Mac jest mocno utrudniony. Gatekeeper, który zamontowany jest na komputerach z Cupertino, blokuje działania oprogramowań, które nie zostały zatwierdzone cyfrowo przez Apple na komputerze bez Twojej zgody. Mechanizmem, który uchroni Cię przez złośliwym oprogramowaniem jest Xprotect, który wspomaga system macOs w postaci skanowania złośliwego oprogramowania. Sandbox izoluje aplikacje od krytycznych elementów systemu MacBook`a – Twoich danych oraz aplikacji. Dzięki temu złośliwe oprogramowanie nie ma dostępu do niczego, co mogłoby wywołać niepożądane reakcje na Twoim komputerze oraz przynieść Ci szkodę w postaci nieproszonego gościa na Twoim Macu.

 

Oficjalną przeglądarką zainstalowaną na komputerach z systemem macOs jest Safari, która również zapewni Ci bezpieczną pracę – została wyposażona w najnowocześniejszą technologię antyphishingową, która wykrywa fałszywe strony internetowe. Kolejnym inteligentnym elementem komputerów Apple jest wyłączenie nieaktualizowanych wtyczek (Adobe Flash Player, Silverlight).

 

Laptopy Apple w Servecom

 

Jesteś gotowy na zmianę systemu? Naszym zdaniem bezpieczeństwo komputerów Apple oraz intuicyjna obsługa jest warta każdych pieniędzy wydanych na komputery z nadgryzionym jabłkiem. Jeżeli chcesz przekonać się do komputerów z Cupertino – odwiedź nasz sklep internetowy, w którym znajdziesz laptopy Apple nowe i poleasingowe MacBooki w świetnych cenach!

 

Jeżeli potrzebujesz pomocy przy wyborze sprzętu elektronicznego — zapraszamy do kontaktu z naszym sklepem! Śledź nasz kanał na YouTube i bądź na bieżąco z naszymi relacjami!

 
 

Dodaj komentarz