Laptopy poleasingowe – czy zakup eksploatowanego przez firmy sprzętu się opłaca?

Laptopy poleasingowe – czy zakup eksploatowanego przez firmy sprzętu się opłaca?

Publikacja: Autor: servecom - Komentarze: Możliwość komentowania Laptopy poleasingowe – czy zakup eksploatowanego przez firmy sprzętu się opłaca? została wyłączona

Laptopy poleasingowe zaliczają się do specyficznej kategorii komputerów, które coraz bardziej zyskują na popularności. Tego typu sprzęt bardzo często przedstawiany jest jako alternatywa dla zakupu nowego lub używanego modelu. Laptopy poleasingowe są ciekawą opcją, a ich wybór przynosi wiele korzyści dla nabywców. Gdzie nabyć tego typu sprzęt i jakie są plusy takiego zakupu?

Co to są laptopy poleasingowe?

Laptopy poleasingowe są sprzętami używanymi, pochodzącymi z dużych firm i korporacji. Są przy tym odsprzedawane jako eksploatowane przez jednego właściciela i można je nabyć legalnie na rynku. Dostarczają je tam duże przedsiębiorstwa, zatrudniające wielu, nawet kilkuset pracowników, wymieniające sprzęt. Takie firmy zamiast samodzielnie kupować sprzęt za gotówkę, bardzo często wybierają leasing nowych laptopów.

Firmy leasingowe dostarczają korporacjom nowe, spełniające ich wymagania laptopy, a te używają je przez 2-3 lata. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ dana firma płaci miesięczne raty leasingowe, zamiast jednorazowo inwestować w sprzęt dużą sumę pieniędzy. Po okresie użytkowania, to znaczy 2-3 latach, leasing się kończy, a przedsiębiorstwo zwraca laptopy firmie leasingowej i odbiera kolejne, a cały cykl rozpoczyna się od nowa.

Kolejne laptopy są nowszej generacji, mają przy tym większa wydajność i spełniają określone wymogi dużych przedsiębiorstw. Sprzęt poleasingowy, który po użytkowaniu przez korporację powrócił do firmy, jest kolejno przez nią sprzedawany do sklepów internetowych, firm IT lub marek zajmujących się e-handlem elektroniką komputerową.

Laptopy poleasingowe mają najczęściej 2-3 lata, a ich stan jest zróżnicowany – od idealnego po taki ze śladami użytkowania przez ten, który ma pewne usterki. Należy podkreślić, że jest to sprawny sprzęt, który ponownie trafia do użytku na rynek otwarty i jest sprzedawany prywatnym osobom.

Jak laptopy poleasingowe przygotowywane są w sklepach internetowych i stacjonarnych do sprzedaży?

Firmy, które zdecydowały się odebrać laptopy poleasingowe, to znaczy sklepy internetowe czy firmy IT, odpowiednio przygotowują taki sprzęt i przeprowadzają ich gruntowny serwis. Najczęściej takie firmy odbierają całe partie laptopów, które są dokładnie diagnozowane za pomocą oprogramowania pod kątem software oraz kontrolowane fizycznie.

Kolejnym krokiem jest ich gruntowne czyszczenie i doprowadzenie do możliwie jak najlepszego stanu. Systemy operacyjne laptopów poleasingowych są zresetowane do ustawień fabrycznych. Oznacza to, że sprzęt ma możliwość konfiguracji nowego użytkownika i działa tak samo, jak ten kupowany w sklepie i uruchamiany po raz pierwszy.

Serwis laptopów poleasingowych polega na wymianie ich uszkodzonych części, dodaniu nowych komponentów i ogólnemu przygotowania komputerów do sprzedaży. Bardzo ważnym elementem opracowania takiego sprzętu jest jego klasyfikacja. Podczas tego procesu ocenia się stan laptopów, a dla każdego modelu spisuje się wszystkie występujące usterki.

Do defektów zaliczają się między innymi rysy na obudowie, większe uszkodzenia czy konkretne awarie, takie jak niedziałające gniazdo USB. Dokładnie przygotowane, opisane i serwisowane komputery są wystawiane przez poszczególne firmy na sprzedaż jako laptopy poleasingowe. W zależności od sklepu czy firmy, takie sprzęty posiadają gwarancję oraz określony okres, który umożliwia zwrot urządzenia.

Gdzie można kupić laptop poleasingowy?

Laptopy poleasingowe są dostępne w sprzedaży w wielu miejscach. Pierwszym z nich są sklepy stacjonarne, które mieszczą się w galeriach handlowych i miastach. Kolejnymi lokalizacjami są serwisy komputerowe i sklepy IT, w których można porozmawiać ze sprzedawcą oraz osobiście obejrzeć konkretny model sprzętu.

Laptopy poleasingowe można również nabyć w internetowych sklepach z komputerami. Można je tam znaleźć w specjalnej zakładce ze sprzętem tego typu i zapoznać z ofertą poszczególnych urządzeń. Warto też dodać, że w sieci znajdują się sklepy, które specjalizują się jedynie w sprzedaży laptopów poleasingowych. Najczęściej są to profesjonalne serwisy zatrudniające specjalistów.

Zalety laptopów poleasingowych

Zakup laptopa poleasingowego ma wiele plusów. Do jednego z najważniejszych zalicza się fakt, że są dokładnie sprawdzane i serwisowane przed sprzedażą przez specjalistów. W porównaniu z zakupem używanego sprzętu od osoby prywatnej, tu możesz mieć pewność co do jakości komputera – nie musisz obawiać się wystąpienia awarii w krótkim czasie od nabycia i masz pewność, że został odpowiednio przygotowany do długiego użytkowania.

Kolejną zaletą jest roczna lub dwuletnia gwarancja, która udzielana jest przez sprzedawców na laptopy poleasingowe. Znajdujący się w ich ofercie sprzęt nie jest stary, a dwu- lub trzyletnie sprzęty są uzupełniane o nowe podzespoły o dobrej konfiguracji, umożliwiające pracę na wielu programach. Komputery poleasingowe są także bardzo często z wyższej półki jakościowej, ponieważ użytkujących je wcześniej korporacjom zależy na dostarczeniu jak najlepszego sprzętu swoim pracownikom.

Laptopy poleasingowe są modelami sprawdzonymi o dobrej opinii, ponieważ przedsiębiorstwa i korporacje wybierają najlepsze modele, a nie sprzęty słabszej, mniej wydajnej marki. Kolejną zaletą tego typu sprzętu jest ekologia, ponieważ wybierając laptop używany pomagasz chronić środowisko i ograniczasz ilość odpadów.

Warto podkreślić też, że cena takich komputerów jest niższa niż nowych modeli. Laptopy poleasingowe sprzedawane są w hurcie, bardzo często wystawiane z małą marżą i w atrakcyjnych cenach. Za kwotę używanego laptopa można bardzo często otrzymać lepszy sprzęt niż ten, który można nabyć od prywatnej osoby.

Modele poleasingowe są też szczególnie odpowiednie dla dzieci lub osób starszych, ponieważ ich obudowy – które dostosowane są dla partnerów biznesowych – są tak zaprojektowane, aby przetrwać intensywne użytkowanie w trudnych warunkach. Są one nieco cięższe, ale odporne na uszkodzenia i zalanie.

Jaki wybrać laptop poleasingowy?

Mogłoby się wydawać, że wybór odpowiedniego laptopa poleasingowego nie powinien być problematyczny. Jednak oferta tego typu sprzętów jest niezwykle szeroka, a każdy z modeli wykazuje odmienne parametry. Obecne komputery poleasingowe nie służą jedynie do wykonywania prostych prac biurowych, ale bardzo często przeznaczone są dla programistów, grafików czy specjalistów IT, którzy potrzebują od komputera najwyższej wydajności.

Na rynku dostępne są modele renomowanych producentów, takich jak Dell, Lenovo i innych marek, które różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim specyfikacją techniczną i wydajnością. Dlatego przed podjęciem decyzji warto przeanalizować na stronach sprzedawców informacje na temat oferowanych przez nich sprzętów.

Warto również zaznajomić się z opiniami konsumentów na temat poszczególnych marek. Jednak o wyborze konkretnego sprzętu powinny decydować przede wszystkim Twoje indywidualne potrzeby.

Komputery poleasingowe w Servecom

Zakup komputera poleasingowego przynosi wiele korzyści. Zachęcająca jest przede wszystkim jego cena, która jest zdecydowanie niższa niż nowego modelu. Oprócz tego takie sprzęty są dokładnie sprawdzane przez sprzedawców i poddawane serwisowi, przez co możesz mieć pewność, że będą one działały jak należy.

W ofercie Servecom znajduje się szeroki wybór komputerów poleasingowych, które charakteryzują się trwałością i wysoką wydajnością. Jeżeli nie wiesz, jaki sprzęt w pełni spełni Twoje potrzeby, nasi doświadczeni doradcy służą pomocą. Chętnie doradzimy w wyborze najlepszego komputera poleasingowego – zapraszamy do kontaktu.Możliwość komentowania została wyłączona.