Poradnik zakupowy: kupujemy bezprzewodową klawiaturę!

Poradnik zakupowy: kupujemy bezprzewodową klawiaturę!

Publikacja: Autor: servecom - Komentarze: Możliwość komentowania Poradnik zakupowy: kupujemy bezprzewodową klawiaturę! została wyłączona

Bezprzewodowe urządzenia do komputerów cieszą się coraz większą popularnością. Peryferia, do których działania dawniej niezbędne było okablowanie, coraz lepiej radzą sobie bez tego uciążliwego dodatku. Rosnący popyt na bezprzewodowe akcesoria, znacząco wpłynął na producentów elektroniki, którzy zaczęli regularnie wypuszczać coraz większe ilości takich sprzętów. Działania światowych potentatów nie mogą dziwić — sam z pewnością zauważyłeś wygodę, jaką dają mobilne rozwiązania.

 

Mysz komputerowa zapoczątkowała masową produkcję akcesoriów komputerowych pozbawionych okablowania. Pierwszą bezprzewodową myszką był Logitech z serii Cordless MouseMan. Urządzenie wyprodukowane w 1984 roku, komunikowało się z komputerem przy wykorzystaniu podczerwieni.

 

Kilkanaście lat po wprowadzeniu pierwszej myszy bezprzewodowej, na półkach sklepowych pojawiła się w pełni funkcjonalna klawiatura. To właśnie klawiaturę bezprzewodową uznajemy za jeden z najpraktyczniejszych wynalazków. Największą zaletą tego urządzenia wskazującego, jest brak zbędnego i niepotrzebnie plączącego się kabla. Dlaczego warto kupić klawiaturę bezprzewodową? Czy jest ona tak samo wytrzymała, jak tradycyjne klawiatury wyposażone w kabel? Przeczytaj najnowszy poradnik Servecomu i wybierz najlepsze rozwiązanie dla siebie!

 

W jaki sposób działa klawiatura bezprzewodowa?

 

Z pewnością zastanawiałeś się kiedyś, na jakiej zasadzie działa klawiatura bezprzewodowa? W celu lepszego poznania tego zagadnienia, warto wrócić do nauki ze szkoły średniej, a konkretnie na lekcję fizyki. Najczęściej wykorzystywanym połączeniem w przypadku klawiatury bezprzewodowej są fale radiowe. Są to fale elektromagnetyczne o konkretnej częstotliwości, które mogą występować zarówno w naturalny sposób, jak i ten wykreowany przez człowieka. To właśnie ze specjalnie określonej częstotliwości korzystają odbiorniki radiowe, które zamontowane są w klawiaturach bezprzewodowych.

 

Coraz popularniejsze, jednak odpowiednio droższe, są klawiatury, które łączą się z komputerem za pomocą WiFi lub Bluetooth. Niewątpliwym atutem takich peryferiów jest dużo większy zasięg użytkowania, niż w przypadku powoli wypieranych z rynku klawiatur w technologii radiowej. Urządzenia wykorzystujące WiFi czy Bluetooth oferują dużo lepszą jakość połączenia z komputerem. Czasami można jeszcze spotkać na rynku klawiatury wykorzystujące podczerwień, jednak większość nowych komputerów nie obsługuje tego typu połączenia, dlatego można uznać tego rodzaju sprzęt jako przestarzały.

 

Jaki model klawiatury będzie najlepszy?

 

Planując zakup klawiatury, należy liczyć się z tym, że koniecznym będzie nie tylko wybór odpowiedniego producenta oraz koloru, ale również sposobu podłączenia. W przypadku tego sprzętu można wybrać między przewodową a bezprzewodową łącznością z komputerem. W podjęciu odpowiedniej decyzji z pewnością przydatna będzie analiza rutynowych czynności, które wykonujesz codziennie przed komputerem. Wielu z nas, często ma problem z prawidłowym zdefiniowaniem użytkowania tego peryferium. W celu ułatwienia analizy użytkowania przygotowaliśmy dla Ciebie krótką charakterystykę klawiatur bezprzewodowych:

 

  • Klawiatura do pracy biurowej — jeżeli głównie wykorzystujesz klawiaturę do zastosowań biurowych, powinieneś pomyśleć o peryferium bezprzewodowym, dzięki któremu unikniesz zbędnego okablowania na biurku i zachowasz nieskazitelny porządek. Praca biurowa, jeżeli nie jest to wymagający ciągłego pisania copywriting, charakteryzuje się stosunkowo małymi potrzebami. Rekomendujemy dla pracujących w biurze zakup tańszej klawiatury bezprzewodowej, która połączy się z komputerem za pomocą technologii radiowej lub poprzez WiFi/Bluetooth.

  •  

  • Klawiatura do grania — gracze, a w szczególności zawodowcy, potrzebują najlepszych oraz najdokładniejszych rozwiązań — w swojej pracy/rozrywce nie mogą narażać się nawet na minimalne opóźnienia wynikające z połączenia na linii komputer-klawiatura, dlatego najlepszym rozwiązaniem dla nich będą wysokiej jakości modele przewodowe.

  •  

  • Klawiatura do telewizora oraz urządzeń mobilnych — zdecydowanie w tej kategorii królują modele bezprzewodowe oparte o połączenie WiFi/Bluetooth, które zagwarantuje pracę nawet na znacznych odległościach od urządzenia. Klawiatura bezprzewodowa w przypadku połączenia z telewizorem, czy urządzeniem mobilnym to większa swoboda działania.

  •  

  • Klawiatura do użytku domowego — zasady wyboru odpowiedniej klawiatury do domowego użytku są podobne do tych, z którymi mamy do czynienia w urządzeniach do biura. Pamiętaj, że bezprzewodowe klawiatury wyposażone w WiFi/Bluetooth będą zazwyczaj droższe od przewodowych lub wyposażonych w technologię radiową. Są jednak sytuacje, dla których warto zainwestować więcej pieniędzy, szczególnie jeżeli ma być to urządzenie na lata.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze klawiatury bezprzewodowej?

 

Wybierając odpowiednią klawiaturę, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Przede wszystkim przed podjęciem decyzji zakupowej wybierz producenta. Produkty oferowane przez potentatów na rynku elektronicznym zawsze będą lepszym rozwiązaniem niż klawiatury wątpliwej jakości, od mało znanych firm. Warto w tym momencie zaznaczyć, że urządzenia znanych marek nie są dużo droższe. Wiedz, że dokładając kilkadziesiąt złotych, możesz pozbyć się problemów w postaci niedziałających klawiszy, czy zrywanego połączenia z komputerem.

 

Rozważając zakup urządzenia bezprzewodowego, istotne jest również zwrócenie uwagi na rodzaj łączności. Pamiętaj o wybraniu sprzętu, który będzie kompatybilny z komputerem lub tabletem. Informację na temat łączności wykorzystywanej w klawiaturze znajdziesz w karcie produktu. W tym miejscu również sprawdzisz, na jakiej maksymalnej odległości od komputera będziesz mógł korzystać z peryferium. Jeżeli myślisz o wykorzystywaniu klawiatury na znacznych odległościach — wybierz sprzęt wyposażony w łączność WiFi LUB Bluetooth.

 

Dla wielu osób, szczególnie tych pracujących wieczorami, istotnym czynnikiem jest podświetlenie w klawiaturze. Coraz więcej bezprzewodowych urządzeń oferuje podświetlane klawisze. Ponieważ większość peryferiów bezprzewodowych pracuje na bateriach — zwróć uwagę na czas pracy przy włączonym podświetleniu. Jest to szczególnie istotne kiedy pracujesz — z pewnością nie chciałbyś, aby rozładowana klawiatura przerwała Ci wykonywanie obowiązków.

 

Poszukując klawiatury bezprzewodowej, należy również zwrócić uwagę na rozmiar urządzenia — musisz zdecydować, czy zależy Ci na pełnej klawiaturze wyposażonej w panel numeryczny, czy wystarczająca okaże się pomniejszona wersja. Istotne jest również zwrócenie uwagi na cenę i design urządzenia. Pamiętaj, że bardziej atrakcyjne wizualnie modele, będą z reguły droższe. Jeśli zamierzasz kupić sprzęt o wyższej cenie, niż zakładałeś, upewnij się, że masz do czynienia ze sprawdzoną marką oraz czy wybrany model ma przewagę nad tańszą konkurencją. Często okazuje się, że droższe modele rzeczywiście działają dużo sprawniej, szybciej i dłużej niż sprzęt od konkurencji.

 

Klawiatury bezprzewodowe w Servecom

 

Zastanawiasz się nad zakupem klawiatury bezprzewodowej? Sprawdź bogatą ofertę Servecomu na urządzenia wskazujące! W naszym sklepie dostępne są zarówno tańsze modele peryferiów, jak i te wysokiej klasy dla profesjonalistów.

 

Wybierając ofertę Servecomu możesz również skorzystać z wyjątkowych okazji na elektronikę poleasingową. Regularnie przeceniamy komputery poleasingowe, oferując przy tym niezmiennie sprzęt najlepszej jakości, wyposażony w oryginalne oprogramowanie potwierdzone certyfikatem oraz zainstalowane sterowniki. W sklepie Servecom dostępni są dla Ciebie eksperci od elektroniki, którzy posiadają fachową wiedzę. Skontaktuj się z naszym sklepem i wybierz nową lub poleasingową elektronikę dla siebie!

 

Jeżeli potrzebujesz pomocy przy wyborze sprzętu elektronicznego —zapraszamy do naszego sklepu! Śledź naszkanał na YouTube i bądź na bieżąco z naszymi relacjami!

 

 

Możliwość komentowania została wyłączona.