Poradnik zakupowy: Wybieramy komputer do grania!

Poradnik zakupowy: Wybieramy komputer do grania!

Publikacja: Autor: servecom - Komentarze: Możliwość komentowania Poradnik zakupowy: Wybieramy komputer do grania! została wyłączona

 

Idealny komputer, to dla wielu taki, który szybko uruchamia wiele aplikacji i pomimo przeładowanego dysku, sprawnie funkcjonuje. W przypadku sprzętu gamingowego obowiązują kompletnie inne zasady.

 

Najnowsze gry komputerowe to spore wyzwanie dla elektroniki. Warto zadbać o dobrej jakości komputer, szczególnie, jeżeli zależy nam na rozrywce na najwyższym poziomie. Obecnie, większość gier można już uruchomić na sprzętach ze średniej półki — co prawda najczęściej odbija się to na płynności rozgrywki oraz na odwzorowaniu detali, jednak taki sprzęt umożliwiają nam już testowanie najnowszych tytułów.

 

W przeciwieństwie do elektroniki służącej jedynie do przeglądania internetu, czy korzystania z aplikacji biurowych, komputer dla gracza to zaawansowany sprzęt, który musi charakteryzować się wydajnymi podzespołami. W przypadku komputerów stacjonarnych, gracze coraz częściej sami decydują o ich wyposażeniu — samodzielnie dobierają komponenty, które sprostają ich potrzebom. Warto zaznaczyć, że samodzielny montaż lub dopasowanie poszczególnych elementów w cyfrowej maszynie, to skomplikowany i czasochłonny proces. Nie mając odpowiedniego doświadczenia ze sprzętem elektronicznym, warto postawić na sprawdzone rozwiązanie w postaci gotowego zestawu do gier. Wybór takiego, złożonego już w sklepie, szybko pozwoli Ci zacząć nową misję w grze.

 

Niezależnie od wariantu, który zamierzasz dla siebie wybrać, w dzisiejszym poradniku podpowiemy Ci, jak powinien wyglądać i czym powinien się charakteryzować komputer gamingowy. Jaki komputer dla gracza wybrać oraz na co zwrócić uwagę?

 

Cechy komputera gamingowego

 

Stereotypowy obraz gracza w ostatnich latach kompletnie się zmienił. Dawniej z gamerami utożsamialiśmy wyłącznie nastolatków lub studentów. Obecnie jest to także rozrywka dla dojrzałych osób, które nieraz potrafią spędzać długie godziny w wirtualnej rzeczywistości. Co ważne, coraz więcej ludzi odczuwa olbrzymią satysfakcję z grania. Jednak, aby w pełni cieszyć się grą, najpierw należy wyposażyć się w odpowiedniej jakości sprzęt, który ją umożliwi. Na rynku gamingowym mamy dostępne konsole do grania, laptopy i PC gamingowe. Dlaczego najlepszym wyborem jest zakup komputera gamingowego?

 

Komputer do gier jest dużo lepszym wyborem, niż konsola — zagwarantuje Ci więcej doznań graficznych, a także zapewni większy komfort rozgrywki. Urządzenia do gier charakteryzują się kompletnie innymi parametrami i niż tradycyjne PC. W celu uruchomienia dobrej jakościowo gry, niezbędny jest komputer ze sprawnie funkcjonującymi podzespołami. Producenci poszczególnych komponentów co roku prześcigają się w ich wzmacnianiu. Stale zmieniają się więc możliwości oraz ceny sprzętów dla graczy.

 

Zakup komputera gamingowego to spore wyzwanie, szczególnie gdy ma służyć przez wiele lat. Nowoczesne gry wymagają obecnie mocnego procesora z wysokim taktowaniem, pojemnego dysku twardego oraz wydajnej karty graficznej. Jeżeli chcesz cieszyć się wysokiej jakości rozgrywką w takich grach jak np. Cyberpunk 2077, musisz zwrócić uwagę na jeszcze kilka kluczowych aspektów. Pamięć RAM, dobre chłodzenie oraz zasilacz o dużej mocy, ale również niewielkich stratach energii, to kolejne cechy, które powinien posiadać Twój sprzęt.

 

Jakie cechy powinien mieć komputer dla gracza?

 

 • Komputer do gier powinien mieć co najmniej 4-rdzeniowy, a najlepiej 6 lub 8-rdzeniowy procesor.
 •  

 • W sprzęcie do grania niezbędna jest wydajna karta graficzna — obecnie najlepszy wybór to GeForce GTX/RTX lub Radeon RX.
 •  

 • Pomyśl o komputerze wyposażonym w dodatkowy, szybki dysk SSD.
 •  

 • Płyta główna w cyfrowej maszynie do gier powinna być dostosowana do procesora i pamięci RAM.
 •  

 • Warto pomyśleć o dobrej jakości, markowym zasilaczu, o mocy dopasowanej do pozostałych komponentów.
 •  

 • Dobre chłodzenie podzespołów komputera to podstawowy element, o którym musisz pamiętać!

 

Dlaczego gotowy komputer stacjonarny to lepszy wybór niż samodzielnie złożony komputer?

 

Rozważając zakup sprzętu do grania, należy zastanowić się, czy lepszym rozwiązaniem będzie gotowy zestaw, zoptymalizowany pod kątem konkretnych produkcji i wymagań sprzętowych, czy samodzielnie składany zestaw. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Komputer gamingowy zakupiony w całości to brak konieczności znajomości poszczególnych parametrów technicznych. W tym przypadku niepotrzebny jest również montaż — zazwyczaj są one gotowe do grania od razu po wyjęciu z pudełka!

 

Gotowe komputery gamingowe to również duża oszczędność czasu — zamiast zastanawiać się nad zakupem poszczególnych podzespołów z różnych firm, wystarczy upewnić się jedynie, czy dany model jest dostępny i posiada interesujące nas funkcje. Taki sprzęt ma również swoje wady — największą jest ograniczenie w stosunku do modyfikacji podzespołów w przyszłości, a także wysoka cena urządzenia. Najczęściej w dużych sieciach elektronicznych, takie zestawy kosztują dużo więcej, niż gdyby takie same podzespoły były kompletowane samodzielnie. W jakim sklepie z elektroniką kupić komputer gamingowy, aby nie przepłacić?

 

Komputery gamingowe w Servecom

 

Jak już wiesz — wydajny komputer do grania można otrzymać w dwóch opcjach. Pierwsza z nich to samodzielne złożenie komputera z zakupionych podzespołów. Drugim rozwiązaniem, najczęściej o wiele korzystniejszym, jest zakup gotowego komputera stacjonarnego do grania. Sprzęt z zamontowanymi już podzespołami, praktycznie od razu nadaje się do użytkowania.

 

Potrzebujesz wydajnego komputera gamingowego? Skorzystaj z oferty Servecom na komputery do gier! W naszym sklepie znajdziesz modele, które przygotowujemy w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie. Jeżeli potrzebujesz sprzętu o dużej ilości pamięci RAM, wydajnej karcie graficznej NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti — sprawdź nasze maszyny!

 

Wybierając ofertę Servecomu, możesz również skorzystać z wyjątkowych okazji na elektronikę poleasingową. Regularnie przeceniamy biznesowe modele komputerów oraz monitorów poleasingowych, oferując przy tym niezmiennie sprzęt najlepszej jakości, wyposażony w oryginalne oprogramowanie potwierdzone certyfikatem.

 

Jeżeli potrzebujesz pomocy przy wyborze komputera gamingowego lub innej elektroniki do grania — zapraszamy do naszego sklepu! Śledź nasz kanał na YouTube i bądź na bieżąco z naszymi relacjami!

 

 

Możliwość komentowania została wyłączona.