Czy rozmiar ma znaczenie? Porównanie DELL Latitude E7250 i E7450

Czy rozmiar ma znaczenie? Porównanie DELL Latitude E7250 i E7450

Publikacja: Autor: servecom - Komentarze: Możliwość komentowania Czy rozmiar ma znaczenie? Porównanie DELL Latitude E7250 i E7450 została wyłączona

Jakiś czas temu porównywaliśmy dwa laptopy DELL klasy biznes – Latitude E7270 oraz Vostro 3549. Dziś postanowiliśmy porównać dwa bliźniacze modele – DELL Latitude E7250 i E7450. Dell Latitude E7250 (12,5″) to pełnowartościowy laptop biznesowy, a E7450 (14,1″) to jego większy brat. Przyjrzeliśmy się, czym tak naprawdę różnią się oba urządzenia. Archiwalny wpis z porównaniem DELL Latitude E7270 oraz Vostro 3549 możecie znaleźć tutaj.
 
Obu laptopom nie można odmówić poręczności i mobilności, gdyż różnica między rozmiarem jest niewielka. Zarówno zatem E7270 jak i E7450 sprawdzi się np. w codziennej pracy przedstawiciela handlowego, gdzie wymagane jest częste przenoszenie sprzętu. Oba notebooki mają także matowe matryce, oparte są na procesorach Intel i5, posiadają w standardzie dyski SSD.
 
Podstawową różnicą jak już wspomnieliśmy jest rozmiar matrycy, z czym wiąże się także inna rozdzielczość. UltraBook DELL Latitude ma, przy matrycy 12,5″, rozdzielczość HD (1366×768), natomiast E7450, przy nieco większej matrycy 14,1″, posiada już rozdzielczość FullHD (1980×1920). Ofertę na laptop poleasingowy DELL Latitude E7450 znajdziecie w naszym sklepie internetowym.DELL Latitude w naszym sklepie z elektronikom - Servecom Częstochowa
 
Oba modele DELL Latitude posiadają identyczny zestaw złącz. Poza USB 3.0 i LAN, ciekawostką jest zastosowanie dwóch gniazd wideo – producent zastosował w tych laptopach zarówno złącze HDMI, jak i mini DisplayPort. W tak niewielkich laptopach takie rozwiązanie jest bardzo rzadko spotykane, co tylko podkreśla, jak dobrze zaprojektowano omawiane urządzenia. Więcej z porównania DELL Latitude E7250 i E7450 możecie zobaczyć na naszym kanale YouTube w filmie na ten temat.
 
Opisywane przez nas sprzęty to laptopy poleasingowe, które zostały zaklasyfikowane w klasie A. Sprawdź także naszą ofertę na poleasingowe smartfony w naszym sklepie. Oznacza to, że oczywiście poza nienagannym działaniem, mają nieskazitelny stan wizualny. Nie dopatrzymy się na nich rys czy przebarwień. Nie mamy więc w ogóle poczucia, że korzystamy z używanego sprzętu. O ile w klasie A dopuszczalne są mikrorysy w mało widocznych miejscach (np pod spodem), matryca w tej klasie, nie może mieć żadnych rys, martwych pikseli, ani innych defektów. Warto dodać, że klasy niższe dopuszczają takie mankamenty jak niedziałające gniazdo USB czy przetarte litery na klawiaturze, co często wpływa na podejrzanie niską cenę. Należy o tym pamiętać decydując się na zakup sprzętu poleasingowego w niższych klasach .
 
Jak można się domyśleć, oba sprzęty są godne polecenia, należy więc odpowiedzieć sobie jedynie jaką matrycę preferujemy. Jeśli potrzebujemy wydajnego, mobilnego laptopa, który sprawdzi się w codziennej, biurowej pracy, będziemy zadowoleni niezależnie od naszego wyboru. Laptop poleasingowy DELL Latitude E7250 możecie także nabyć w naszym sklepie.
 


 

Możliwość komentowania została wyłączona.