Laptop poleasingowy: czy warto go kupić?

Laptop poleasingowy: czy warto go kupić?

Publikacja: Autor: servecom - Komentarze: Możliwość komentowania Laptop poleasingowy: czy warto go kupić? została wyłączona

Niemal każdy lubi nowe rzeczy i nie ma różnicy czy są to buty, coś z garderoby czy elektronika. Istnieją także „second handy” z używanymi komputerami i akcesoriami do nich. Można w nich znaleźć np. dobry laptop poleasingowy, tańszy od swojego nowego odpowiednika pod względem parametrów technicznych. Gdzie tu korzyść? Przede wszystkim oszczędzasz na zakupach i zyskujesz wyższą jakość sprzętu.

Laptop poleasingowy – skąd pochodzi sprzęt?

Korporacja finansowa, duża firma produkcyjna albo przedsiębiorstwo programistyczne to podmioty, które potrzebują wydajnego i solidnego sprzętu. Powinien być niezawodny, aby w okresie leasingu – umożliwiał efektywną pracę. Żadna organizacja nie może pozwolić sobie na przestój w realizacji zadań w związku np. niedziałającą klawiaturą. Producenci o tym wiedzą i dlatego stosują wyższej klasy materiały i podzespoły dla swoich wymagających klientów.

Po zakończeniu leasingu lub po okresie uznawanym w firmie za standard wymiany sprzętu, laptop poleasingowy trafia na sprzedaż. Chętnych na zakup dobrej jakości sprzętu, nadal atrakcyjnego pod względem wydajności i parametrów technicznych, nie brakuje. Urządzenia trafiają na rynek, a wtedy zyskujesz do nich dostęp. Możesz je obejrzeć i kupić w naszym sklepie. Poniżej wyjaśniamy, dlaczego warto postawić na laptop poleasingowy klasy biznes.

Komputer klasy biznes

Producenci komputerów wiedzą, że sprzęt dla klientów biznesowych pracuje na „wysokich obrotach”. Spotkania, prezentacje, wyjazdy do kontrahentów często wiążą się z zabraniem na nie laptopa. Klapa komputera jest wielokrotnie otwierana i zamykana, a złącza często użytkowane. Co więcej, sprzęt jest odporny na kurz i brud, co ułatwia utrzymanie czystości. Obudowa jest zwykle wykonana z bardziej wytrzymałych komponentów, co dodatkowo chroni wnętrze i ważne dane. 

Laptop biznesowy ma wydajne podzespoły, które sprawdzą się nawet w wymagających zadaniach. Co więcej, poza systemem operacyjnym, komputer jest wolny od wielu programów demonstracyjnych. Wszystko dlatego, aby urządzenie pracowało wydajnie z aplikacjami użytkowanymi w danym przedsiębiorstwie.

Laptop poleasingowy a klawiatura 

Klawiatura charakteryzuje się długą żywotnością i wytrzymuje dużą liczbę kliknięć, czasami liczoną w milionach miesięcznie. Programiści czy obsługa klienta to tysiące linijek kodu i tekstu. Nawet niewielka usterka jak niedziałający klawisz „A”, to duży problem w tworzeniu jakiejkolwiek korespondencji. Producenci znają potrzeby klientów biznesowych i nie dopuszczają do takich sytuacji, a ewentualne problemy rozwiązuje sprawny serwis komputerowy. W Częstochowie możesz odwiedzić nasz punkt na ul. Kopernika 2.

Precyzyjny TouchPad

Wiele „cywilnych” laptopów ma TouchPady, które trzeba kliknąć bardziej z lewej lub bardziej z prawej strony krawędzi, aby wykonać akcję. Laptop poleasingowy klasy biznes ma oddzielne przyciski, które są bardziej precyzyjne. Powierzchnia, po której poruszamy palcem, zapewnia większy komfort pracy i jest wygodniejsza w codziennym użytkowaniu.

Często uzupełnieniem sprzętu jest TrackPoint. Czyli mała czerwona lub czarna kuleczka umieszczona pomiędzy przyciskami na klawiaturze. Miękka w dotyku pozwala sterować kursorem. Jest to dobra alternatywa zwłaszcza w sytuacjach, gdy nie ma miejsca na pracę z myszką.

Długie godziny pracy na akumulatorze

Laptop poleasingowy ma za sobą wiele godzin pracy, a mimo tego jego bateria nadal jest wydajna. Jeśli pojawiają się problemy, można ją łatwo wymienić. Dużym udogodnieniem jest możliwość wyjęcia baterii bez udziału serwisu. Ten ostatni jest coraz częściej wymagany w przypadku laptopów „cywilnych”. Oznacza to, że zwykła wymiana baterii wymaga odwiedzin w sklepie komputerowym lub autoryzowanym serwisie.

W laptopach biznesowych akumulator można łatwo wyciągnąć i wymienić na nowy. Zbędna będzie wizyta u autoryzowanego przedstawiciela firmy, bo całą operację przeprowadzisz samodzielnie. W teorii drobna rzecz, ale w praktyce bardzo przydatna. Niezależnie czy laptop poleasingowy znajdzie nowe życie w innym przedsiębiorstwie lub u klienta indywidualnego.

Laptop poleasingowy a zabezpieczenia

Hasło lub PIN to popularne rozwiązania chroniące dostępu do danych. Niemniej jednak dużym zainteresowaniem cieszą się czytniki biometryczne. Wystarczy odcisk palca, aby odblokować komputer lub przejść do ustawień administratora. Jest to bardzo wygodne zwłaszcza podczas prezentacji lub gdy komputer szybko przechodzi w stan bezczynności i blokuje ekran. W przypadku dużej ilości podobnego sprzętu w firmie, czytnik linii papilarnych szybko rozstrzygnie, do kogo należy dany laptop.

Laptop poleasingowy – cena

Dla niektórych osób najważniejszy argument to cena, którą trzeba zapłacić za urządzenie. Często sprzęt poleasingowy bywa tańszy od nowych komputerów o podobnych lub analogicznych podzespołach. Oznacza to, że możesz zapłacić więcej za nowy sprzęt „cywilny” niż za laptop poleasingowy klasy premium. 

Laptop poleasingowy może mieć pewien minus, a mianowicie wygląd. Najczęściej nie jest on tak efektowny, jak sprzęt dla klientów indywidualnych. Dla kogoś może to być pewna niedogodność. Jeśli jednak zależy Ci na wydajności, jakości i wygodzie pracy, ta drobnostka nie będzie problemem. Masz pewność, że sprzęt jest dobrej klasy i przyda się w codziennych obowiązkach.

Gwarancja na laptop poleasingowy? Tak!

Niektóre osoby mogą obawiać się, że używany sprzęt rozsypie się zaraz po wyjściu kuriera z domu. W związku z tym nie kupują tego rodzaju elektroniki, a w to miejsce zamawiają nowe komputery w sklepie. W końcu objęte są one gwarancją, prawda? O ile kupno używanego sprzętu komputerowego na aukcjach od osób indywidualnych to wielka niewiadoma, o tyle istnieją sklepy takie, jak nasz, gdzie kupujący otrzymuje 12-miesięczną gwarancję. 

Masz więc pewność, że przesyłka będzie ubezpieczona, a laptop sprawdzony pod względem sprawności przez specjalistów. Dzięki temu zaraz po wyjściu kuriera możesz uruchomić laptop poleasingowy i zacząć z niego korzystać.

Rozważasz zakup komputera stacjonarnego, a może przyda Ci się laptop? Jeśli szukasz wsparcia, napisz lub zadzwoń. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Zobacz pozostałe wpisy na blogu:

Możliwość komentowania została wyłączona.